WiFi-võrguga ühenduse loomine WPS-i abil Androidis

WiFi-võrguga ühenduse loomine hõlmab tavaliselt võrgu valimist saadaolevate võrkude loendist ja selle parooli sisestamist. Nii töötab see telefonides, tahvelarvutites ja lauaarvutites. On seadmeid, mis nendesse kategooriatesse ei kuulu, kuid peavad sellest hoolimata WiFi-võrguga ühenduse looma. Nende seadmete jaoks on midagi, mida nimetatakse WPS-iks, st WiFi Protected Setup. WPS on mõeldud peamiselt seadmetele, mis ei saa parooli sisestada, kuid võite kasutada ka Androidi WPS-i WiFi-võrguga ühenduse loomiseks.

WPS Androidis

Kirjutamise ajal on Androidi praegune versioon Android 7, millel on WPS-i tugi. Käivad kuulujutud, et see võidakse eemaldada Androidi järgmises versioonis, st Android 8-s.

Avage rakendus Seaded ja puudutage valikut Võrk ja Internet. Ekraanil Võrk ja Internet toksake WiFi. WiFi ekraanil näete Wi-Fi eelistuste valikut. Puudutage seda. Wi-Fi eelistuste ekraanil on kaks WPS-i valikut; WPS-nupp ja WPS-i PIN-koodi sisestus.Kui teie ruuteril on WPS-nupp, peate puudutama WPS-nupu valikut. Puudutage ruuteril WPS-nuppu ja seejärel puudutage seda valikut oma Android-telefonis võrguga ühenduse loomiseks.

Kui teie ruuteril ei ole WPS-nuppu ja funktsioon on lubatud PIN-koodi kaudu, peate puudutama valikut WPS-i PIN-koodi sisestamine.

Tavaliselt peate esmalt puudutama ruuteri WPS-i nuppu, kuid kui puudutate oma Android-telefonis WPS-i valikut, siis annab see teile väikese ajavahemiku, et puudutada oma ruuteri nuppu.ruuterühenduse loomiseks.

Kui puudutate valikut WPS-i PIN-koodi sisestamine, annab Android teile kaheksakohalise PIN-koodi. See PIN-kood tuleb lisada ruuteri juht-/administraatoripaneelile. See tähendab, et PIN-koodi sisestamiseks vajate juurdepääsu seadmele, eelistatavalt töölauale, mis on juba WiFi-võrguga ühendatud. Sarnaselt WPS-nupu valikuga on teil veidi aega, mille jooksul peate ruuteri administraatoripaneelile PIN-koodi sisestama.

On ütlematagi selge, et kui peate WiFi-võrguga ühenduse loomiseks kasutama PIN-koodi, siis on parem kasutada lihtsaltvõrgu SSID ja paroolühendamise meetod. WPS-nupp on kiirem ja mugavam, kuid PIN-meetod kindlasti mitte.

Peaksime mainima, et WPS-i ei peeta turvaliseks, nii et kui te seda seadmete ühendamiseks ei kasuta, on kõige parem see ruuteris keelata.

Hankige oma postkasti igapäevaseid näpunäiteid. Uudiskiri Liitu 35 000+ teised lugejad
Kas Windows Media Creation Tool ei tööta? (LAHENDATUD) Eelmine Artikkel

Kas Windows Media Creation Tool ei tööta? (LAHENDATUD)

Kuidas parandada sülearvuti, mis ei ühenda Androidi levialaga Loe Edasi

Kuidas parandada sülearvuti, mis ei ühenda Androidi levialaga