(PARANDATUD) Veebikaamera musta ekraani probleemid operatsioonisüsteemis Windows 10

Integreeritud veebikaamerat on lihtne kasutada; see kõik on seadistatud, kui käivitate töölaua. Iga installitud rakendus suudab selle tuvastada ja sellest voogesitada. Mõnel juhul peate võib-olla andma rakendusele loa, nt kui Chrome proovib kaamerale juurde pääseda, küsib see luba. See on kõik, mida peate enamikul juhtudel kaamera kasutamise alustamiseks tegema, kuid see ei tööta alati. Mõnikord näitab kaamera lihtsalt musta ekraani.

Veebikaamera musta ekraani probleemid Windows 10-s [FIX]

Mõnel veebikaamera kaubamärgil on oma probleemid. Logitech on üks väga populaarne veebikaamerate tootja ja tema toodetel on mõnikord probleeme just tema enda kaameratega. Siin on mõned asjad, mida saate proovida mis tahes tüüpi veebikaameraga seotud probleemide lahendamiseks. Enne alustamist taaskäivitage oma süsteem ja vaadake, kas see lahendab asjad.1. Kontrollige takistusi

Võimalik, et miski blokeerib teie veebikaamera objektiivi füüsiliselt. Kui see on täiesti uus seade, ei pruugi te seadmelt kõiki kaitsekleebiseid/kilesid eemaldada, nii et vaadake seda korralikult ja eemaldage kõik, mis on veel kleebitud. Ärge jätke midagi peale ainult sellepärast, et see on läbipaistev.

2. Lülitage kaamera sisse

Windows 10 kaamerajuurdepääsu saab lubada ja keelata kogu OS-i jaoks. Kui see on keelatud, ei saa ükski rakendus seda kasutada.

 1. Ava Seadete rakendus ja minna juurde Privaatsus> Kaamera .
 2. Veenduge, et näete sõnumit „Selle seadme juurdepääs kaamerale on sisse lülitatud” on nähtav.
 3. Kui ei, klõpsake nuppu Muuda ja lubage see.
 4. Taaskäivitage arvuti.

3. Kontrollige õigusi

Windows 10 võimaldab teil määrata kaamerale juurdepääsu rakendusepõhiselt. Võimalik, et rakendusel, milles kaamerat kasutate, pole seadmele juurdepääsu.

 1. Lõpetage kasutatav rakendus.
 2. Ava Seaded rakendus.
 3. Mine lehele Privaatsusgrupp seadetest ja valige Kaamera .
 4. Kerige alla jaotiseni „Luba rakendustel oma kaamerale juurde pääseda” sektsiooni ja lülitage lüliti sisse.
 5. Kerige allapoole ja otsige üles rakendust, milles proovite kaamerat kasutada, ning veenduge, et sellel oleks juurdepääs seadmele.

4. Kontrollige rakenduse sätteid

Igal rakendusel, millel on juurdepääs teie süsteemi veebikaamerale, on tavaliselt oma seadete ekraan. Skype'il on need olemas, Chrome'il ja ka OBS-il. Avage rakenduse seadete paneel ja veenduge, et kaamera oleks selles tuvastatud. Proovige mõnda erinevat rakendust. Kui kaamera ekraan on konkreetses rakenduses must, peate selle, mitte veebikaamera tõrkeotsingut tegema.

5. Värskendage veebikaamera draiverit

Veebikaamera, nagu iga muu teie masina riistvara, vajab töötamiseks draivereid. Veebikaamera draiverid installitakse automaatselt, kuid need ei pruugi olla ajakohased. See kehtib nii sisemiste kui ka väliste veebikaamerate kohta.

 1. Avatud Seadmehaldus .
 2. Laiendage Kaamerad seadmete rühm.
 3. Paremklõpssee ja valige Uuenda draiverit kontekstimenüüst.
 4. Installige kõik Windows 10 leitud draiverid.

Installige patenteeritud draiverid/rakendused

Kui kasutate Logitechi veebikaamerat või muud kaubamärki, on hea mõte installida kõik selle konfigureerimiseks saadaolevad rakendused. Laadige alla ja installige rakendus. Kui rakendus probleemi ei lahenda, laadige draiverid otse seadme tootjalt alla ja installige need käsitsi.

 1. Avatud Seadmehaldus .
 2. Laienda Kaamerad , ja paremklõpsake oma veebikaamerat .
 3. Valige Uuenda draiverit ja valige „Sirvi arvutist tarkvara” valik.
 4. Järgige juhiseid ja valige allalaaditud draiver.

Kas te ei näe seadmehalduris veebikaamerat? Selle parandamiseks järgige neid juhiseid.

6. Desinstallige ja installige uuesti veebikaamera

Proovige seade desinstallida ja uuesti installida.

 1. Avatud Seadmehaldus ja laiendage Kaamera .
 2. Paremklõpskaamera ja valige Desinstallige seade .
 3. Pärast desinstallimist taaskäivitage süsteem .
 4. Avage uuesti Seadmehaldurja klõpsake nuppu ' Otsige riistvara ‘nupp.
 5. Windows otsib uut riistvara ja installib selle jaoks draiverid.

7. Kontrollige, kas seade on sees

Veebikaameratel on märgutuli, mis näitab, kui neid kasutatakse. Kontrollige, kas veebikaamera tuli süttib, kui sellele juurde pääsete. Kui ei, siis seade lihtsalt ei lülitu sisse. See võib olla riistvaraprobleem.

 1. Välise veebikaamera puhul muutke porti, millega see on ühendatud. Vahetage juhet, mida kasutate seadme ühendamiseks masinaga.
 2. Sisemise veebikaamera puhul kontrollige oma BIOS-i ja veenduge, et seade on lubatud. Kui seadet BIOS-is ei kuvata, peate oma masina kontrollimiseks viima. Võimalik, et kaamera pole ühendatud. See võib olla väike ja kergesti parandatav.

8. Eemaldage muud USB-seadmed

See võib aidata eemaldada süsteemist kõik USB-seadmed. Ühendage need kõik lahti ja vaadake, kas veebikaamera hakkab tööle. Võimalik, et ühendust segas mõni teine ​​seade.

9. Kontrollige teisi rakendusi

Tavaliselt saab veebikaamerat korraga kasutada ainult üks rakendus. Kui teie seadmes olev rakendus juba kasutab veebikaamerat, ei pääse te sellele juurde teistes rakendustes. Lihtsaim viis kontrollida, milline rakendus seda kasutab, on rakenduse Seaded kaudu.

 1. Ava Seadete rakendus ja minna juurde Privaatsus> Kaamera .
 2. Kerige rakenduste loendit ja näete ' Hetkel kasutusel ' seda kasutava rakenduse all.

10. Kontrollige virtuaalse veebikaamera rakendusi

Kui teie süsteemi on installitud virtuaalne veebikaamera rakendus, eemaldage see või keelake see. See võib segada ja blokeerida rakenduste juurdepääsu veebikaamerale.

Järeldus

Veebikaamerad sarnanevad paljuski kõlarite või kõrvaklappidega; neid on lihtne kasutada ja neid on lihtne seadistada. Teil võib aeg-ajalt probleeme tekkida, kuid seda ei tohiks olla liiga raske parandada, kui teil pole tõsiseid riistvaraprobleeme.

Hankige oma postkasti igapäevaseid näpunäiteid. Uudiskiri Liitu 35 000+ teised lugejad
Laadige alla ja mängige Windows 10-s Classic Chess Titans (ÕPETUS) Eelmine Artikkel

Laadige alla ja mängige Windows 10-s Classic Chess Titans (ÕPETUS)

Kuidas parandada Outlooki otsingut, mis ei tööta Windows 10-s Loe Edasi

Kuidas parandada Outlooki otsingut, mis ei tööta Windows 10-s