RetroPie seadistamine rakenduses Raspberry Pi 3: lühijuhend

Kui tunnete nostalgiat kõigi nende suurepäraste videomängude järele, mida suurena mängisite, ja soovite, et saaksite neid uuesti mängida, võib Retropie olla just see, mida otsite. Retropie võimaldab teil muuta oma Raspberry Pi retro-mängumasinaks. See ühendab endas Raspbiani, Emulation Stationi, RetroArchi ja palju muid elemente ning võimaldab teil mängida oma lemmiksaali, kodukonsooli ja klassikalisi arvutimänge.

Retropie abil saate Super Mario Bros.'i mängimiseks jäljendada Nintendo Entertainment Systemi – mitte selle porti arvutisse, vaid tegelikku mängu, mida varem NES-is mängisite! Ja kui olete veetnud osa oma noorusest mängusaalides, saate ka neid masinaid jäljendada, et mängida tõelist Pac Mani või Donkey Kongi, mida varem mängisite. Süsteem emuleerib enam kui 50 erinevat süsteemi, nii et sellega mängitavate mängude valik on peaaegu piiramatu.

Allikas: retropie.org.ukSelles artiklis näitame teile, kuidas Retropiet oma Raspberry Pi 3-sse alla laadida ja installida. Käsitleme esialgset seadistamist ja konfigureerimist ning ROM-ide hankimist ja nende seadmesse kopeerimist. Kuid kõigepealt anname teile täpselt teada, mis Retropie on ja kuidas see töötab.

Mis on retropiee?

Retropie on kahes vormis. See on saadaval pildina, mis sisaldab operatsioonisüsteemi ja kogu vajalikku tarkvara, mille saate Raspberry Pi jaoks mikro-SD-kaardile kirjutada. See on saadaval ka paketina, mille saate installida olemasoleva OS-i, näiteks Raspbiani Raspberry PI-le, aga ka Ubuntu arvutisse või ODroid-seadmesse.

Retropies on sisuliselt kaks tarkvaraosa: Emulatsioonijaam ja RetroArch . Pakendis on ka mitmeid teisi emulaatoreid, millest igaüks käsitleb konkreetset platvormi. Emulatsioonijaam toimib esipaneelina ja siin alustate kõiki mänge, kusjuures tarkvara kutsub automaatselt välja valitud mängu jaoks õige emulaatori.

Riistvara esiküljel võimaldab Retropie kasutada palju erinevat tüüpi kontrollereid. Arvuti jaoks saate kasutada enamikku USB-mängukontrollereid. Võite kasutada ka Nintendo, XBoxi või PlayStationi kontrollereid ja saate isegi hankida liideseplaate, mis võimaldavad teil kasutada Retropiet tõeliste mängusaalide juhtnuppudega, nagu juhtkangid, nupud või juhtkuul.

Mängu ROM-id

Retropie ei sisalda litsentseerimata mänge, kuid see võib mängida mis tahes mänge, kui teil on selle ROM. See on omamoodi vale nimetus, kuna mitmed uuemad mängukonsoolid kasutavad ROM-kassettide asemel plaate, kuid me kasutame siiski terminit ROM, et viidata algse tarkvara kujutisele.

ROM-i loomine on keeruline protsess, mis hõlmab mängukasseti või -plaadi lugemist ja selle sisu faili kirjutamist. Seejärel kasutab emulaator faili nii, nagu oleks see algne meedium. Õnneks on mõned inimesed seda enamiku mängude puhul juba teinud ja neid saab veebist alla laadida.

Mängud, nagu filmid, telesaated või muusika, on litsentsitud ja neid ei saa vabalt kopeerida ega alla laadida. Veenduge, et te ei riku ühtegi seadust, laadides alla ainult nende mängude ROM-id, mis teile tegelikult kuuluvad või mis on üldkasutatavad.

Retropie installimine Raspberry Pi 3-le

Retropie installimine Raspberry Pi 3-le pole eriti keeruline ettevõtmine. See hõlmab üsna palju samme, kuid loodetavasti muudavad meie üksikasjalikud juhised selle täielikuks edukaks.

Paar oletust

Selle õpetuse lihtsustamiseks eeldame, et kasutate Raspberry Pi 3 ja Windows 10 arvutit. Kui see pole teie juhtum, võib protseduur nõuda mõningaid muudatusi. Kiire Google'i otsing võib siis olla õige.

Nõutav riistvara

Enne alustamist peame veenduma, et meil on kõik vajalikud elemendid. Siin on kogu riistvara, mida vajate

 • Raspberry Pi (kasutame Raspberry Pi 3, kuid Retropie töötab ka vanematel platvormidel.)
 • Micro-SD kaart. (Või SD-kaarti, kui kasutate vanemat Raspberry Pi-d. Soovitame vähemalt 8 GB, et olla kindel, et kõigi ROM-ide jaoks ei lõpe ruumi.)
 • Arvuti kaardilugeja. (Seda on vaja pildi SD-kaardile kirjutamiseks. Mõnel arvutil on sisseehitatud SC-kaardi lugeja.)
 • Raspberry Pi toiteplokk. (Kuigi Raspberry Pi 3 kasutab toitesisendiks mikro-USB-porti, peab toiteallikas olema vähemalt 2,5 A või 2500 mA. Enamik telefoni toiteadaptereid ei varusta piisavalt toidet.)
 • HDMI-kaabel Raspberry Pi ühendamiseks teleri või monitoriga.
 • Etherneti kaabel Raspberry Pi ühendamiseks teie koduvõrguga. (Saate kasutada ka Raspberry Pi 3 sisseehitatud WiFi-d või vanemas Raspberry Pis WiFi donglit.
 • USB mängukontroller. (See on teie peamine viis Retropie liideses navigeerimiseks ja mängude mängimiseks)
 • USB-klaviatuur. (Vajalik ainult algseadistuse jaoks. Kui teil seda pole, saate SSH-ga kaugühenduse luua)

Nõutav tarkvara

Samuti vajate arvutis tarkvara allalaaditud Retropie pildi lahtipakkimiseks, SD-kaardi vormindamiseks ja pildi SD-kaardile kirjutamiseks. Soovitame järgmist.

Enne alustamist klõpsake ülalolevatel linkidel, laadige alla ja installige iga tarkvara. Kõigil kolmel on installija, nii et peate lihtsalt käivitama allalaaditud faili ja järgima tarkvara installimiseks juhiseid.

Pildi allalaadimine ja ekstraktimine

Selle kirjutamise seisuga on Retropie uusim versioon 4.3, mis ilmus eelmise aasta septembris. Mine lehele Retropie allalaadimisleht eeltehtud pildi allalaadimiseks. Veenduge, et laadite alla pildi, mis vastab teie Raspberry Pi-le. Seal on üks Raspberry Pi 0 ja 1 jaoks ning teine ​​Raspberry Pi 2 ja 3 jaoks.

Salvestage .gz-fail oma arvuti kataloogi. Kui allalaadimine on lõppenud, peate faili lahti pakkima. See tihendatakse Unixi utiliidi Gzipi abil. Windowsis on parim tarkvara .gz-failide käsitlemiseks 7-Zip .

Lihtsalt minge kataloogi, kust faili alla laadisite, paremklõpsake seda – see peaks olema nimeline retropie-4.3-rpi2_rpi3.img.gz – ja valige rippmenüüst 7-Zip ja siis Väljavõte siit . See eeldab, et olete juba 7-Zipi installinud.

Peaksite saama faili nimega retropie-4.3-rpi2_rpi3.img . See on pilt, mille peate SD-kaardile kirjutama.

SD-kaardi vormindamine

Enne pildi SD-kaardile kirjutamist on tungivalt soovitatav see esmalt vormindada. See tagab, et kaart on pildi vastuvõtmiseks valmis. Parim tööriist SD-kaardi vormindamiseks on SD-mälukaardi vormindaja SD ühendusest.

SDCardi vormindaja kasutamine on lihtne. Valige oma kaart, seejärel valige kiirvormingu või ülekirjutamise vormingu vahel, sisestage helitugevuse silt – me nimetasime seda Retropieks – ja klõpsake nuppu Vormindamisnupp .

Pildi kirjutamine SD-kaardile

Selle sammu jaoks kasutate Win32 Disk Imager . Käivitage programm ja klõpsake nuppu kausta ikoon paremal Pildifail kasti failibrauseri avamiseks. otsige üles ja klõpsake pildifaili, mille just lahti pakkisite. Valige kaustaikooni paremal asuvast ripploendist oma SD-kaart ja klõpsake nuppu Kirjutage nuppu.

Disk Imager kirjutab pildifaili SD-kaardile. See võib võtta paar minutit, nii et ole kannatlik. Kui see on lõpetatud, olete valmis! Noh, tegelik installimine on tehtud – konfigureerimist on veel natuke teha, kuid seda tehakse Raspberry Pi enda peal.

Retropie käivitamine teie Raspberry Pi-s

Eemaldage SD-kaart arvutist ja sisestage see Raspberry Pi-sse. Ühendage oma HDMI-ekraan või teler, kontroller ja USB-klaviatuur Raspberry Pi-ga ning lülitage see sisse, ühendades selle toiteallika.

Esialgne konfiguratsioon

Retropie esmakordsel käivitamisel tervitab teid selle tervituskuva. Kasutame seda menüüd nii emulatsioonijaama kui ka RetroArchi emulaatorite juhtelementide konfigureerimiseks.

Hoidke mängukontrolleri suvalist nuppu all ja selle nimi kuvatakse ekraani allservas. Seejärel avaneb konfiguratsioonimenüü.

Kontrolleri konfigureerimiseks järgige ekraanil kuvatavaid juhiseid. Kui nupud saavad otsa, hoidke nuppu all, et iga kasutamata nuppu vahele jätta. Kui jõuate valikule OK, vajutage nuppu, mille olete just konfigureerinud kui A.

Olete peaaegu valmis mängima hakkama.

ROMide hankimine

Kui emuleerimisjaam lõpuks käivitub, võib teid oodata üllatus. Näib, et seal pole ühtegi emuleeritud süsteemi.

Kuidas neid siis lisada? sa ei tee seda; nad on tegelikult juba olemas. Neid lihtsalt ei kuvata peamenüüs, kuna ROM-e pole veel. Ja Emulation Station näitab teile ainult neid emulaatoreid, mille jaoks ta on teie süsteemist leidnud ROM-id.

Nii et peate hankima mõned ROM-id. Ja siin lähevad asjad veidi keerulisemaks. See on tingitud videomängude autoriõigusega kaitstud olemusest. On mitmeid saite, kust saate ROM-e alla laadida. Kuid kuna neil pole võimalust kontrollida, kas olete tegelikult nende mängude omanik, mida proovite alla laadida, lasevad nad tavaliselt kõigil midagi alla laadida. Seetõttu elavad nad seaduslikul hallil alal. Ja kuna Addictivetips.com ei tauni ega julgusta piraatlust, eelistame mitte avaldada, kust ROM-e täpselt leida.

ROM-ide allalaadimisel kasutage ülima kaitse tagamiseks VPN-i

Teie IPS võib teie Interneti-tegevust jälgida. Kuigi teile kuuluvate mängude ROM-ide allalaadimisel pole midagi valesti, peavad Interneti-teenuse pakkujad mõnda ROM-i allalaadimissaiti piraatsaitidena ja teie Interneti-teenuse pakkuja võib ekslikult arvata, et rikute nende nõudeid ja tingimusi. Ja kui see juhtub, võivad nad reageerida teie kiiruse vähendamisega, saates teile autoriõiguste rikkumise teatise või isegi katkestada teie teenuse. See pole kindlasti midagi, mida keegi soovib.

VPN kaitseb teie privaatsust, krüpteerides teie andmed tugevate algoritmide abil, mis muudavad nende murdmise peaaegu võimatuks. Lisaks peidab see sihtkoha, millele pääsete juurde. Teie Interneti-teenuse pakkuja ei tea, kuhu te lähete või mida teete. Ja boonusena, kasutades sobivas asukohas servereid, VPN-i, et saaksite enamikust geograafilistest piirangutest mööda minna.

Kuna valida on nii paljude VPN-i tarnijate hulgast, võib parima valimine olla heidutav ülesanne. Siin on mõned olulised tegurid, mida arvestada. Kiire ühenduse kiirus võimaldab teil kiiremini alla laadida, sisselogimiskeelu poliitika kaitseb veelgi teie privaatsust, kasutuspiiranguid pole võimaldab teil täiskiirusel juurde pääseda mis tahes sisule ja saidile kõikjal ning lõpuks tarkvara peab teie seadme jaoks saadaval olema .

VPN, mida me soovitame – IPVanish

Oleme testinud mitut VPN-i meie kriteeriumide alusel ja üks, mida me soovitame, on IPVanish . Tänu serveritele kogu maailmas, kiirusepiiranguteta, piiramatu ribalaius, piiramatu liiklus, range sisselogimiskeelupoliitika ja enamiku platvormide jaoks saadaval olev klienttarkvara pakub IPVanish muljetavaldavat jõudlust ja väärtust.

Proovige IPVanishit meie EKSKLUSIIVSE pakkumisega! Registreeruge ja aastaplaanidelt 60% allahindlust , ainult 4,87 dollarit kuus . Võite isegi kasutada seitsmepäevast raha tagasi garantii, et enne ostmist proovida.

ROM-ide kopeerimine oma retropildisse

Eeldades, et olete leidnud oma mängude jaoks ROM-id ja need on teie arvutis olemas, peate need nüüd Raspberry Pi-sse kopeerima. Saate seda teha paaril viisil. Saate kasutada USB-võtit või kopeerida ROM-id otse võrgu kaudu. Näitame teile mõlemat ja laseme teil valida, kumba eelistate.

USB-draivi kasutamine

 • Enne alustamist veenduge, et teie USB-draiv oleks vormindatud kas FAT32- või NTFS-vormingusse. Raspberry Pi saab lugeda ka.
 • Sisestage USB-draiv arvutisse ja looge draivi juurest kataloog nimega retropilt .
 • Seejärel eemaldage USB-draiv arvutist ja ühendage see Raspberry Pi-ga ning oodake, kuni selle tuli lõpetab vilkumise.
 • Eemaldage USB-draiv Raspberry Pi-st ja ühendage see uuesti arvutiga.
 • Kopeerige kõik ROM-id oma arvutist vastavatesse kataloogidesse etropie oms kataloog.
 • Eemaldage USB-draiv uuesti arvutist ja ühendage see Raspberry Pi-ga.
 • Oodake, kuni USB-draivi märgutuli lõpetab vilkumise.
 • Jääb üle vaid taaskäivitada emuleerimisjaam, valides taaskäivitage emuleerimisjaam algusmenüüst.

Võrgu kasutamine

 • Avage uus File Exploreri aken.
 • Sisestage kiirpääsuribale \retroopia . (Ärge unustage kahte kaldkriipsu.)
 • Teie Retropie seadme juurkaust peaks avanema.
 • Topeltklõps romid ja kopeerige ROM-failid oma arvutist nende vastavasse kataloogi Retropie's, kasutades pukseerimist.
 • Võimalik, et peate emuleerimisjaama taaskäivitama, valides taaskäivitage emuleerimisjaam algusmenüüst.

Pakkides selle kokku

Oleme teile näidanud ainult Retropie installimise ja kasutamise põhitõdesid. Selles on palju rohkem, kui saame teile ajaveebi artiklis anda. Meie eesmärk oli aidata teil alustada ja juhendada teid toimiva seadistuse loomiseni, kus saate mänge mängida. Kui soovite Retropie kohta rohkem teada saada, soovitame tungivalt minna aadressile Retropie ametliku veebisaidi dokumentide jaotis . Leiate igasugust kasulikku teavet kõigi Retropie installimise, konfigureerimise ja kasutamise aspektide kohta.

Kuid ärge laske sellel olla teie ainus teabeallikas. On palju veebisaite, mis pakuvad teavet Retropie kohta. Kiire otsing võimaldab teil palju neist leida.

Kas olete Retropiet proovinud? Kuidas teie kogemus oli? Kas installimine ja esialgne seadistamine läksid sujuvalt? Kas teil tekkis probleeme? Jagage oma kogemusi meiega, kasutades allolevaid kommentaare. Meile meeldib oma lugejatelt kuulda.

Hankige oma postkasti igapäevaseid näpunäiteid. Uudiskiri Liitu 35 000+ teised lugejad
Laadige alla ja mängige Windows 10-s Classic Chess Titans (ÕPETUS) Eelmine Artikkel

Laadige alla ja mängige Windows 10-s Classic Chess Titans (ÕPETUS)

Kuidas parandada Outlooki otsingut, mis ei tööta Windows 10-s Loe Edasi

Kuidas parandada Outlooki otsingut, mis ei tööta Windows 10-s