Kuidas teha kindlaks, kas Windows 10 on värske install või täiendus

Windows 10 oli Windows 7 ja Windows 8 kasutajatele tasuta. Microsoft andis kasutajatele üheks aastaks võimaluse uuendada oma Windowsi vana versioon uusimale. Tasuta pakkumine tühistati, kui Microsoft avaldas aastapäeva värskenduse. Pärast seda pidid Windows 7/8 kasutajad ostma Windows 10. Nad said ostetud litsentsi jaoks uue tootenumbri. Kasutajad, kes läksid üle vanemalt Windowsi versioonilt, kasutasid oma vana Windows 7/8 litsentsi. Kui teil on kunagi vaja kontrollida, kas Windows 10 installimine on täiendus või värske installimine, pole otsest võimalust öelda. Täiendamisel võib teie C-draivis olla kaust Windows.old, kuid ka see kaob kuu aega pärast täiendamist. Siit saate teada, kas Windows 10 on värske install või täiendus.

Värske installimine või täiendamine

Windowsi register võib teile öelda Windows 10 installioleku. Te ei pea Windowsi registris muudatusi tegema, seega pole teil vaja selleks administraatoriõigusi.

Avage Windowsi register. Tippige otsinguribale või käivitamisdialoogi 'regedit' ja vajutage sisestusklahvi. Navigeerige Windowsi registris järgmisse asukohta.|_+_|

Kontrollige, kas jaotises 'Seadistus' on klahvi 'Uuendus', siis praegune Windows 10 installimine oli Windowsi vanema versiooni versiooniuuendus. Kui klahvi „Uuendus” pole, installiti Windows 10 värskelt.

Millisest versioonist Windows 10 uuendati?

Kui saate teada, kas Windows 10 on värske installi või versiooniuuendus, võiksite teada, milliselt versioonilt see uuendati. Selle väljaselgitamiseks vaadake seda sama võtit registris.

|_+_|

See Windows 10 versioon oli uuendus. Märkate, et sellel on kolm kausta nimega 'Source OS', millest igaühel on erinev kuupäev. Need võtmed kehtivad praeguse OS-i iga suurema värskenduse jaoks. Tõenäoliselt näete ühte võtit esialgse versiooniuuenduse jaoks ning ühte 2015. aasta novembri stabiilsusvärskenduse ja 2016. aasta augusti aastapäeva värskenduse jaoks. Neil ei pruugi olla samad kuupäevad, st november 2015 ja august 2016. Kuupäev vastab sellele, millal te värskenduse tegelikult kätte saite. Pole hullu, kui te ei näe kolme erinevat klahvi.

Siit peate leidma varaseima kuupäevaga Source OS-i võtme. Otsige üles DWORD-kirje nimega 'ProductName' ja selle väärtus ütleb teile, millisest Windowsi versioonist praegune Windows 10 uuendati.

Teave on abiks näiteks siis, kui otsite tootevõtit ega tea, kas see on Windows 7, 8 või 10 võti, mida peate otsima.

Peame teid hoiatama, et seda teavet võidakse võltsida. Sellegipoolest on see hea viis süsteemi Windows 10 installimise kontrollimiseks.

Hankige oma postkasti igapäevaseid näpunäiteid. Uudiskiri Liitu 35 000+ teised lugejad
Kas Windows Media Creation Tool ei tööta? (LAHENDATUD) Eelmine Artikkel

Kas Windows Media Creation Tool ei tööta? (LAHENDATUD)

Kuidas parandada sülearvuti, mis ei ühenda Androidi levialaga Loe Edasi

Kuidas parandada sülearvuti, mis ei ühenda Androidi levialaga