Kuidas pääseda arvutisse BIOS-i juurde

BIOS on põhiline sisend-/väljundsüsteem, millega on kaasas kõik turul olevad sülearvutid ja lauaarvutid. Tavaliselt ei pea te seda kasutama, kui teil on installitud Windows. Tegelikult pole põhjust sellele esmalt juurde pääseda. See tähendab, et see pole midagi, mida te kunagi muutma ei pea. BIOS sisaldab süsteemi sätteid, mida peate võib-olla aeg-ajalt muutma. Näiteks BIOS on koht, kus vahetate oma esimest alglaadimisseadet. Arvuti BIOS-ile on väga lihtne juurde pääseda. Süsteemi käivitamisel peate puudutama konkreetset klahvi. Enne Windowsi alglaadimislogo nägemist peate seda puudutama. Ainus keeruline osa on teada, millist klahvi puudutada. Võti on süsteemiti erinev, seega proovime koostada nende võtmete loendi iga olemasoleva arvuti jaoks.

Veenduge, et teil poleKiire käivitamineWindowsis lubatud. Kui proovite BIOS-ile juurde pääseda, peate võib-olla kasutama lisaks teistele funktsiooniklahvidele ka klahvi Fn.

Acer

Puudutage korduvalt klahvi F2 või hoidke seda all, kui lülitate oma ASUSe sülearvuti BIOS-i juurde pääsemiseks sisse.



ASUS

F2

Hoidke all klahvi F2 ja seejärel vajutage toitenuppu. Hoidke klahvi F2 all, kuni näete BIOS-i ekraani (Pilt ASUSe toe lehel).

Del Key

Kui klahv F2 ei vii teid BIOS-i, peate võib-olla proovima Del, st klahvi Delete. Puudutage siis, kui käivitate oma süsteemi või hoidke seda all, kui käivitate, et pääseda BIOS-i.

Dell

Delli sülearvuti BIOS-võti on F2 võti. Lülitage sülearvuti sisse ja puudutage korduvalt klahvi F2. Pidage meeles, et klahvi F2 puudutamisel võib tekkida vajadus klahvi Fn all hoida.

MOBIILTELEFON

BIOS-i juurdepääsu võti on HP tooteti erinev. Nad ei ole seda standardiseerinud ja teil on palju võtmeid, mida peate proovima.

Põgenemine + F10

Kõige tavalisem klahv on paoklahv. Lülitage sülearvuti sisse ja puudutage paoklahvi. Näete loendit muudest menüüdest, millele pääsete juurde ja teie BIOS on üks neist. BIOS-i seadistus seostatakse klahviga F10. Puudutage seda oma HP sülearvuti BIOS-i avamiseks. Põhimõtteliselt tähendab see, et BIOS-i pääsemiseks peate puudutama kahte klahvi.

F10

Mõne HP sülearvuti puhul viib klahvi F10 puudutamine BIOS-i sätete juurde.

F2

Sülearvuti käivitamisel puudutage F2. Näete teist menüüd, mis ütleb teile, millist F-klahvi BIOS-i sisenemiseks vajutada.

F6

Kui ülaltoodud kolm kombinatsiooni ei tööta, proovige klahvi F6. Protsess on sama. Taaskäivitage sülearvuti ja puudutage klahvi F6.

Lenovo

Lenovo sülearvutitel on sõltuvalt teie sülearvuti mudelist mitu erinevat võtmekomplekti.

F1

Kui teil on Lenovo Thinkpad või ThinkCenter, puudutage sülearvuti käivitamisel klahvi F1. Oodake Lenovo avakuva/logo kuvamist ja seejärel puudutage BIOS-i menüüsse pääsemiseks klahvi. Teie süsteem piiksub, kui olete sisse lülitatud.

F2

Kui teil on Lenovo Idea või midagi, mis pole Thinkpad või ThinkCenter, proovige süsteemi käivitamisel kasutada klahvi F2.

Samsung

Käivitage süsteem ja oodake, kuni ilmub Samsungi logo. BIOS-i avamiseks puudutage klahvi F2. BIOS-i ekraan võib sülearvuti mudeliti erineda, kuid sellele juurdepääsu võti on alati sama.

Sony

Sonyl olid omal ajal suurepärased sülearvutid. Neil oli üsna rikkalik valik, nii et loomulikult võite oodata mõningaid variatsioone BIOS-i jõudmise osas.

F2 + toitenupp

Kui teil on S- või Z-seeria Sony Vaio sülearvuti, hoidke all klahvi F2 ja seejärel vajutage süsteemi sisselülitamiseks toitenuppu. Ärge vabastage klahvi F2 enne, kui jõuate BIOS-i.

Abivõti

Lülitage süsteem sisse ja puudutage BIOS-i sisenemiseks abiklahvi. Abiklahv on spetsiaalne klahv, mida te teistel sülearvutitel ei leia. Võimalik, et teil pole seda isegi kõigil Sony sülearvutitel, kuid kui teie mudelil on abivõti, võib see teid otse BIOS-i viia. Tundub, et see on Vaio Z Flip seerias olemas.

Toshiba

F2

Toshiba sülearvuti BIOS-i avamiseks puudutage klahvi F2.

F12

Kui klahv F2 ei tööta, peate oma süsteemi taaskäivitama ja puudutama klahvi F12, et pääseda BIOS-i sätete juurde.

Windows 10 sätted

Hoidke all tõstuklahvi ja klõpsake toitenüüs nuppu Taaskäivita. See taaskäivitab teie süsteemi, kuid töölaualt käivitamise asemel näete täpsemaid käivitusvalikuid. Klõpsake valikul Tõrkeotsing > Täpsemad suvandid > UEFI püsivara sätted ja klõpsake nuppu Taaskäivita. Te käivitate oma BIOS-i. Andmed ei lähe kaotsi ja teie Windowsi installiga ei juhtu midagi.

Hankige oma postkasti igapäevaseid näpunäiteid. Uudiskiri Liitu 35 000+ teised lugejad
Kas Windows Media Creation Tool ei tööta? (LAHENDATUD) Eelmine Artikkel

Kas Windows Media Creation Tool ei tööta? (LAHENDATUD)

Kuidas parandada sülearvuti, mis ei ühenda Androidi levialaga Loe Edasi

Kuidas parandada sülearvuti, mis ei ühenda Androidi levialaga