Kuidas kasutada Xbox One'i kontrollereid Bluetoothi ​​kaudu Linuxis

Erinevalt teistest Bluetoothi ​​kontrolleritest onXbox One'i kontroller ei suhtle Linuxiga ilma muudatusteta. Põhjus? Selle sees oleval Bluetooth-kiibil on DRM-funktsioon lubatud, mis takistab selle edukat sidumist.

Selles juhendis käsitleme seda, kuidas keelata DRM-i funktsioon, mis muudab Xbox One'i kontrolleri sidumise Bluetoothi ​​kaudu Linuxiga võimatuks. Lisaks juhendame teid sidumisprotsessis.

Märkus. Selle juhendi edukaks toimimiseks peab teie Linuxi arvutis olema Bluetooth lubatud.Keela Ertm ajutiselt

Kui te ei kavatse oma Linuxi arvutis Xbox One'i kontrollerit Bluetoothi ​​kaudu palju kasutada, on parim viis Ertm välja lülitada, selle asemel et see ajutiselt igaveseks välja lülitada. Ertmi ajutiseks keelamiseks avage terminali aken. Terminali akna avamiseks vajutage Ctrl + Alt + T või Ctrl + tõstuklahv + T klaviatuuril. Seejärel järgige allolevaid samm-sammulisi juhiseid.

Samm 1: Tõstke terminali seanss oma Linuxi arvuti kasutajakontolt juureks. Juurdepääs Rootile on kohustuslik, sest ilma seda tegemata ei ole võimalik Ertmi välja lülitada.

|_+_|

2. samm: Pärast oma Linuxi terminalis juurjuurdepääsu saamist kasutage bash allolevat käsku, et Bluetoothis Ertm-funktsioon ajutiselt välja lülitada.

|_+_|

Kui ülaltoodud käsk on käivitatud, keelatakse Ertmi funktsioon ajutiselt ja saate Xbox One'i kontrolleri oma süsteemiga ühendada. Kuid pidage meeles, et käsk töötab alles pärast süsteemi taaskäivitamist.

Keela Ertm jäädavalt

Kui olete raske Linuxi mängija, on parim tegevusviis Ertmi funktsioon jäädavalt keelata, et te ei peaks sellega enam tegelema. Ertmi väljalülitamiseks on palju erinevaid viise. Parim lahendus on aga Xpadneo tuumamooduli installimine. See keelas Ertmi automaatselt ja lisab ka mõned Xbox One'i kontrolleri täiustused. Xpadneo tööle panemiseks nii, et Ertm oleks jäädavalt keelatud, järgige allolevaid samm-sammult juhiseid.

Samm 1: Avage terminali aken, vajutades Ctrl + Alt + T või Ctrl + tõstuklahv + T klaviatuuril. Seejärel installige alltoodud installikäskude abil Xpadneo ehitamiseks vajalikud sõltuvused.

Ubuntu/Debian

|_+_|

Fedora

|_+_|

Arch Linux

|_+_|

2. samm: Laadige oma arvutisse alla Xpadneo uusim väljalase Linuxi käsurea tööriista Git abil.

|_+_|

3. samm: Liigutage terminali aken |_+_| kaust koos CD käsk ja käivitage skript install.sh, et installida Xpadneo kerneli moodul, blokeerides Ertmi teie Linuxi süsteemis igaveseks.

|_+_|

Kui Xpadneo installimine teie Linuxi arvutisse on lõppenud, taaskäivitage see. Pärast uuesti sisselogimist lülitub Ertm välja ja teie Xbox One'i kontroller on sidumiseks valmis.

Xbox One'i kontrolleri sidumine Bluetoothi ​​kaudu

Xbox One'i kontrolleri sidumiseks Bluetoothi ​​kaudu ühendage kõigepealt lahti Xbox One'i konsool, kui see teil on. Kui see pole lahti ühendatud, võib see proovida konsooliga siduda, kui loote ühenduse Bluetoothiga, mis võib Bluetoothi ​​sidumisprotsessi häirida. Samuti on üsna tüütu tegeleda Xbox One konsooliga, mis lülitub sisse, kui seda pole vaja.

Pärast Xbox One konsooli lahtiühendamist tõstke kontroller üles ja hoidke konsooli keskel olevat Xboxi nuppu sekundiks all. Kui see on õigesti tehtud, lülitub Xbox One'i kontroller sisse.

Kui Xbox One'i kontroller on sisse lülitatud, on aeg lülitada seade Bluetoothi ​​skannimisrežiimi. Selleks vaadake kontrolleri ülaosa, kahe kaitseraua ja päästiku vahelt ning hoidke all sünkroonimisnuppu.

Hoidke Xbox One'i kontrolleri sünkroonimisnuppu all, kuni kontrolleri keskel asuv Xbox One'i logo nupp kiiresti vilgub. Kui Xbox One’i nupp ei vilgu kiiresti, võtke kontrolleri väljalülitamiseks patareid välja ja proovige toimingut uuesti.

Kui olete oma Xbox One'i kontrolleri Bluetoothi ​​sidumisrežiimi lülitanud, järgige allolevaid samm-sammult juhiseid.

Samm 1: Leidke oma Linuxi töölaua paneelil Bluetoothi ​​ikoon ja klõpsake seda hiirega. Seejärel avage Bluetoothi ​​seaded.

2. samm: Otsige Bluetoothi ​​seadetest jaotisest Seadmed oma Xbox One'i kontrollerit. Kui see on tehtud, klõpsake seda hiirega. Valige see oma Linuxi arvutiga sidumiseks.

Põhjalikud sidumisjuhised

Bluetooth-seadmete sidumiseks Linuxi töölauaga on palju erinevaid viise ja iga töölauakeskkond käivitab veidi erineva Bluetooth-ühenduse rakenduse. Kui te ei saa ülaltoodud juhiste järgi aru, kuidas Xbox One'i kontrollerit Linuxi arvutiga siduda,järgige meie põhjalikku juhendit Bluetooth-seadmete sidumise kohta Linuxis.

Hankige oma postkasti igapäevaseid näpunäiteid. Uudiskiri Liitu 35 000+ teised lugejad
Kuidas vaadata India TV-d välismaal: Kodi valikud on kaasas Eelmine Artikkel

Kuidas vaadata India TV-d välismaal: Kodi valikud on kaasas

Kas printeridraiver pole Windows 10-s saadaval? (PARANDATUD) Loe Edasi

Kas printeridraiver pole Windows 10-s saadaval? (PARANDATUD)