Kuidas vaadata androidi salvestatud WiFi-paroole

Android OS on viimase kümne aasta jooksul märkimisväärselt paranenud. Ainuüksi kasutajaliides on puhtam ja palju intuitiivsem kasutada. See on ka stabiilsem ja paljudes aspektides funktsioonide osas kõverast ees. Androidil on endiselt killustumise probleem ja Play pood on endiselt koduks varjulistele rakendustele. Play Protect ja täiustatud lubade haldamine on aidanud kasutajatel end turvaliselt hoida.

Nende iteratsioonide käigus on OS-i lisatud, eemaldatud ja tagasi lisatud nii kasulikke kui ka kasutuid funktsioone. Androidi vanemad versioonid võimaldasid kasutajatel vaadata salvestatud WiFi-võrgu parooli. See funktsioon oli erakordselt kasulik ja see eemaldati operatsioonisüsteemist Android 8. See on tagasi Android 10-s.Vaadake Androidis WiFi parooli

Android 8 ja 9 puhul peate salvestatud WiFi-paroolide vaatamiseks oma telefoni juurduma. Sellest ei saa kuidagi mööda. Seadmes, kus töötab Android 10, saate WiFi parooli vaadata seadete rakendusest.

  1. Ava Seadete rakendus teie Android-telefonis/-tahvelarvutis.
  2. Minema Võrk ja Internet.
  3. Puudutage valikut WiFi-võrk, millega olete ühendatud (ärge puudutage võrgu kõrval olevat lülitit).
  4. Puudutage valikut ühenduse kõrval asuv hammasratta nupp.
  5. Puudutage valikut Jaga.
  6. Näete a QR kood ekraanil Share WiFi. Juures Selle koodi allosas saate vaadata WiFi parooli.
  7. Te ei saa parooli lõikepuhvrisse kopeerida, kuid QR-koodi saab skannida mis tahes seadmega ja sa saad kopeerige/kleepige parool käsitsi.

Piirangud

See funktsioon töötab kõigis seadmetes, mis käitavad operatsioonisüsteemi Android 10, kuid WiFi-võrgu parooli saate vaadata ainult siis, kui olete sellega praegu ühendatud. Võrkude puhul, millega olete varem ühenduse loonud või erinevates asukohtades, ei kuvata võrku, kui see pole levialas. Kui võrk pole levialas ja te ei saa sellega ühendust, ei saa parooli otsida.

Järeldus

Võimalus vaadata ühendatud seadmest salvestatud WiFi parooli on erakordselt kasulik. Andriod eemaldas selle turvakaalutlustel, millega on meie arvates tegeletud. Seda funktsiooni iOS-is ikka veel ei eksisteeri, kuigi iOS on seda teinud WiFi-võrkude jagamise täiustused . Funktsioon jääb Apple'i ökosüsteemis lukustatuks. Android 10 seadmesse saadav QR-kood töötab kõigi seadmetega, mis suudavad seda skannida, sealhulgas iPhone'i ja Android-telefonidega, mis käitavad Androidi vanemaid versioone.

Hankige oma postkasti igapäevaseid näpunäiteid. Uudiskiri Liitu 35 000+ teised lugejad
Kas Windows Media Creation Tool ei tööta? (LAHENDATUD) Eelmine Artikkel

Kas Windows Media Creation Tool ei tööta? (LAHENDATUD)

Kuidas parandada sülearvuti, mis ei ühenda Androidi levialaga Loe Edasi

Kuidas parandada sülearvuti, mis ei ühenda Androidi levialaga