Kuidas omandada Windows 8 failidele ja kaustadele juurdepääsuõigus ning anda neile juurdepääsuõigusi

Nagu tema eelkäijad, kehtestab Windows 8 ranged juurdepääsuload kogu süsteemi hõlmavatele asukohtadele, kaustadele ja failidele. Need juurdepääsuõigused piiravad volitamata kasutajatel (sealhulgas võrgus olevad kliendid ning kohaliku arvuti standard- ja külaliskasutajad) ja välistest allikatest (pahatahtlikud skriptid, viirused, pahavara jne) juurdepääsu põhisüsteemi kaustadele ja failidele. Võib-olla teate, et kui pahatahtlik skript ründab süsteemi, püüab see turvaaukude ärakasutamiseks hankida süsteemile administraatori- või juurjuurdepääsu. Erinevalt eelmistest Windowsi versioonidest on Windows 8-l täiustatud ja tugevad täpsemad turbesätted, mis muudab algajatel kasutajatel süsteemi asukohtade, kaustade ja failide üle täieliku kontrolli saavutamise keeruliseks.

Faili õigus on eelmääratletud reegel, mis on seotud paljude süsteemiobjektide/kasutajatega, takistades autentimata objektidel süsteemifailide üle täielikku kontrolli võtmast. Need failijuurdepääsureeglid aitavad Windowsil kontrollida, kas kasutajal või süsteemiobjektil on failile erijuurdepääs ja faili kirjutamisluba. Lisaks on Windowsi defineeritud failidele juurdepääsu reeglid ja neid saavad muuta ainult arvutiadministraatorid. Süsteemifailide omandiõiguse võtmise ja süsteemifailide juurdepääsuloa muutmise protsess on üsna keeruline, kuna see nõuab kasutajaobjektide pärimist või vaikeomaniku (TrustedInstaller objekti) asendamist konkreetse arvutikasutajaga. Selles postituses anname teile samm-sammult juhised Windows 8 süsteemifailide üle täieliku kontrolli saavutamiseks.

Süsteemiülesed asukohad, sealhulgas Windows ja System32 kaust, ei luba administraatoritel muuta süsteemi dünaamiliste linkide teeke, käivitatavaid faile ja muid faile. Süsteemifailide õigusi saate aga kohandades muuta Täpsemad turvaseaded . Näiteks soovite muuta ja ümber nimetada Windows 8 teema DLL-fail nimelt uxtheme.dll. Faili sisu muutmise esimene samm on täielik juurdepääs failile ja kirjutamisõigused süsteemi kasutajaobjektilt (TrustedInstaller), millel on täielik kontroll kõigi süsteemiandmete üle.Alustuseks liikuge asukohta, kus asub süsteemifail, mida soovite muuta. Märkate, et Windows 8 keelab igat tüüpi kirjutusjuurdepääsu süsteemifailile ja näitab Juurdepääs failile keelatud dialoogiaknas, kui proovite faili muuta, kustutada ja ümber nimetada.

Enne alustamist veenduge, et teil on failidele juurdepääsuõiguste muutmiseks administraatoriõigused, kuna tavalised kasutajakonto omanikud ei saa muuta süsteemifailide omandiõigust. Paremklõpsake lihtsalt faili, mille juurdepääsuõigusi soovite muuta, ja seejärel valige Omadused . Nüüd liigu edasi Turvalisus vahekaarti ja valige Administraatorid (< teie kasutajakonto nimi> Administraatorid) alates load kasti, et vaadata kehtivaid failile juurdepääsu õigusi.

Vaikimisi kasutajad alates Administraatorid grupp saab faili ainult lugeda ja käivitada ning neil ei ole luba faili muuta ja faili kirjutada. Täieliku failikirjutusõiguse saamiseks klõpsake nuppu Täpsemalt , asub lubade kasti all.

See avaneb Täpsemad turvaseaded faili dialoog, mis näitab kõiki lubade kirjeid, omaniku nime jne koos võimalusega muuta valitud kasutaja failile juurdepääsu õigusi. Esmalt muutke omanikku, klõpsates nuppu Muuda. See avaneb Valige Kasutaja või Grupp dialoog faili uue omaniku valimiseks. Omaniku nime sisestamise asemel võite kasutada Täpsemalt võimalus valida kasutaja loendist. Selleks klõpsake nuppu Täpsemalt nuppu.

sisse Täpsemalt režiimis saate otsida kõiki saadaolevaid kasutajaid, klõpsates nuppu Otsi kohe. See näitab kasutajaid ja süsteemiobjekte allosas olevas loendis, võimaldades teil valida faili omandiõiguse andmiseks kasutaja/rühma. Kui soovite näiteks anda täieliku faili kirjutamis- ja juurdepääsuõiguse kasutajale, kes kuulub Administraatorid rühm, valige Administraatorid ja vajuta OK. Samamoodi saate lisades rohkem kasutajaid lisada Kasutajad rühm loendist.

Üks kord Administraatorid grupp on lisatud, klõpsake grupi sulgemiseks nuppu OK Valige Kasutaja või Grupp aken.

Klõpsamisel muutub see faili omandiõigus. Nüüd peate lisama konkreetse Auditi sissekanne jaoks Administraatorid grupp failiõiguste muutmiseks (lugemine, käivitamine, kirjutamine, muutmine jne). Lihtsalt suunduge Auditeerimine vahekaarti ja klõpsake Lisama .

See avaneb Valige Kasutaja või Grupp dialoog, mis võimaldab teil lisada kasutajaobjekti, et lisada see auditeerimiskirjete loendisse. Saate kas käsitsi sisestada kasutaja nime (kes kuulub Administraatorid rühm) või klõpsake nuppu Täpsemalt kasutaja valimiseks loendist.

Kui lisate Administraator auditeerimiskirjetele avab see a Auditeerimiskanne dialoogiboks, mis võimaldab teil määrata faili õigused. Võite klõpsata Kuva täpsemad load kõigi failidega seotud juurdepääsuõiguste vaatamiseks ja lubamiseks, sealhulgas kausta läbimine/faili käivitamine, atribuutide lugemine, laiendatud atribuutide lugemine, failide loomine/andmete kirjutamine, atribuutide kirjutamine, kustutamine, lugemisõigused, õiguste muutmine, omandiõiguse võtmine ja palju muud. Faili üle täieliku kontrolli saamiseks valige Edu alates Tüüp rippmenüüst ja lubage Täielik kontroll ja vajuta OK.

See määrab valitud kasutaja failiõigused. Nüüd klõpsake nuppu Rakenda ja seejärel nuppu OK, et teha muudatusi failidele juurdepääsuõigustes.

Klõpsamisel kuvatakse Windowsi turvalisuse dialoog, mis kinnitab faili turvalisuse ja lubade sätetes tehtud muudatusi. Klõpsake nuppu OK ja seejärel sulgege nii Advanced Security Settings kui ka faili atribuutide dialoog.

Nüüd on teil vaja ainult avada faili atribuutide dialoog, minna üle vahekaardi Turvalisus ja vajutada Muuda . Märkate, et see võimaldab teil nüüd muuta kõigi administraatorite rühma kuuluvate kasutajate failidele juurdepääsu õigusi. Valige loendist kasutaja ja märkige välja alt Luba Täielik kontroll märkeruut, et saada täielikud failile juurdepääsuõigused.

Nüüd klõpsake nuppu Rakenda, kuvatakse toimingu kinnitamise dialoog. Klõpsake nuppu Jah, et lubada valitud failile täielik juurdepääs failile.

Kui failiõigused on saadud, saate faili sisu muuta, seda ümber nimetada, kustutada ja faililaiendit muuta. Failide vaiketurvaseadete muutmine jätab aga süsteemifailid väliste rünnakute suhtes haavatavaks. Seetõttu on pärast vajalike muudatuste tegemist soovitatav taastada failile juurdepääsu algsed sätted.


Proovisime kasutada ka Windows 8 süsteemifailides Rizone Take Ownership Extensioni (rakendus Windows 7 jaoks, mis integreerub Windowsi paremklõpsu kontekstimenüüga, et kiiresti failid ja kaustad omandiõigust omandada), kuid see ei saanud süsteemi kirjutamiseks ja muutmiseks spetsiaalset luba. failid. Kui olete proovinud mõnda alternatiivi, mis on töötanud, andke meile kommentaarides teada.

Hankige oma postkasti igapäevaseid näpunäiteid. Uudiskiri Liitu 35 000+ teised lugejad
Mp3-faile ei esitata? Mp3val on MP3 parandamise tööriist Eelmine Artikkel

Mp3-faile ei esitata? Mp3val on MP3 parandamise tööriist

Kuidas Google Docsis ääriseid lisada Loe Edasi

Kuidas Google Docsis ääriseid lisada