Explorer.exe taaskäivitamine opsüsteemis Windows 10

Süsteemi taaskäivitamine on sageli esimene nõuanne, mille saate Windows 10 käivitamisel. Tegelikult, kui mõni seade töötab, on taaskäivitamine esimene asi, mida peaksite proovima seda parandada. See tähendab, et kui taaskäivitamine ei lahenda Windows 10 probleemi, võite proovida taaskäivitada Explorer.exe. Explorer.exe on protsess, mis vastutab enamiku kasutajaliidese elementide kuvamise eest operatsioonisüsteemis Windows 10, sealhulgas menüü Start, tegumiriba, tegevuskeskus ja palju muud. Siin on, kuidas saate Windows 10-s Explorer.exe taaskäivitada.

Taaskäivitage Explorer.exe

Explorer.exe taaskäivitamiseks on kaks võimalust. Saate selle taaskäivitada tegumihaldurist ja taaskäivitada käsurealt.

Explorer.exe taaskäivitamiseks tegumihaldurist avage see administraatoriõigustega. Minge vahekaardile Protsessid ja otsige üles Windows Explorer. Valige see ja klõpsake paremas alanurgas nuppu Taaskäivita. Tegumiriba ekraanilt kaob hetkeks, kuid naaseb mõne sekundi pärast.Kui te ei pääse tegumihaldurile juurde või eelistaksite Explorer.exe taaskäivitamiseks kasutada käsuviipa, saate seda teha.

Avage administraatoriõigustega käsuviip ja käivitage Explorer.exe tapmiseks järgmine käsk.

|_+_|

Selle käsu käivitamisel kaob lisaks muudele kasutajaliidese elementidele ka tegumiriba. Need naasevad, kui käivitate Explorer.exe uuesti. Uuesti käivitamiseks käivitage järgmine käsk;

|_+_|

Selle käsu käivitamisel naasevad kasutajaliidese elemendid, mis kadusid protsessi Explorer.exe tapmisel.

Explorer.exe taaskäivitamine ei ole alati midagi, mida saate probleemide lahendamiseks teha. Sageli saab süsteemis tehtavaid muudatusi, mis nõuavad süsteemi taaskäivitamist või kasutaja välja- ja uuesti sisselogimist, rakendada, taaskäivitades Explorer.exe. See ei tööta kõigi muudatuste puhul, kuid mõnel juhul ajab see asja ära.

Explorer.exe taaskäivitamine opsüsteemis Windows 10 võrdub Finderi taaskäivitamisega macOS-is. Seda on vaja OS-is teatud muudatuste rakendamiseks, mis ei pruugi nõuda süsteemi taaskäivitamist, kuid nõuavad mõne kriitilise süsteemiprotsessi peatamiseks ja uuesti käivitamiseks.

Kui teatud ekraani elemente ei laadita töölauale alglaadimisel, nt ei kuvata süsteemisalve või otsinguriba, võib Exploreri protsessi taaskäivitamine sundida neid kuvama. Kui see ei aita, on võimalik, et elemendid, mida ei kuvata, teevad seda muudel põhjustel. Võite proovida käivitada tõrkeotsingu tööriista rakenduses Seaded, et näha, kas see lahendab probleemi, või proovida luua uus kasutaja või lähtestada Windows 10.

Hankige oma postkasti igapäevaseid näpunäiteid. Uudiskiri Liitu 35 000+ teised lugejad
Kuidas vaadata India TV-d välismaal: Kodi valikud on kaasas Eelmine Artikkel

Kuidas vaadata India TV-d välismaal: Kodi valikud on kaasas

Kas printeridraiver pole Windows 10-s saadaval? (PARANDATUD) Loe Edasi

Kas printeridraiver pole Windows 10-s saadaval? (PARANDATUD)