Kuidas installida Ubuntu Touch oma Android-seadmesse

Canonical, Ubuntu emaettevõte, arendas omal ajal Android-seadmetele operatsioonisüsteemi. Nad nimetasid seda sammu tööstuse häirimiseks ja mobiiltelefonide kasutusviisi muutmiseks, tuues mobiilile täieliku Linuxi töölaua. Mõne aasta pärast nad lõpuks loobusid. Põhjus? Ubuntu taga oleval ettevõttel ei õnnestunud tarbijaid veenda Android OS-ist loobuma. Selle tulemusena nad projektist loobusid. Kui soovite installida Ubuntu Touchi oma Android-seadmesse, on veel võimalus. Varsti pärast Ubuntu Touchi surma võttis selle üles arendajate kogukond, kes ikka veel väga tahavad Ubuntu Touchi reaalsuseks muuta. Selle tulemusena saavad kasutajad installida operatsioonisüsteemi, hankida tarkvaravärskendusi, turvaparandusi ja isegi uusi funktsioone!

Siit saate teada, kuidas installida Ubuntu Touch oma Android-seadmesse.

Vastutusest loobumine

Mitte kõik UBportsi veebisaidi toetatud loendis olevad seadmed ei tööta vilkuva tööriistaga. Kuigi need on loetletud algselt toetatuna, pole paljud seadmed veel ametlikku Ubuntu puutetundlikku väljalaset saanud. Kui soovite selle operatsioonisüsteemi oma seadmesse installida, kuid avastate, et teie seade on alles arenduses, ärge muretsege: arendajad töötavad selle kallal ja peagi ilmub see väljalase.Selle asemel minge UBportsi veebisaidile, registreeruge uudiskirja saamiseks, liituge nende Telegrami grupiga ja püsige kursis. Teise võimalusena kaaluge mõne allpool loetletud toetatud seadme ostmist, kui ootamine on liiga pikk.

Toetatud seadmed

UBports toetab ametlikult Ubuntu Touchi pilte (ja värskendusi) Google Nexus 5, OnePlus One ja Fairphone 2 jaoks. Nendel kolmel seadmel on täielik tugi ja praegu ei toimu ühtegi arendustegevust. Kõik nende nutitelefonide draiverid ja funktsioonid töötavad Ubuntu Touchiga suurepäraselt. Need on põhiseadmed ja moodustavad suurema osa UBporti jõupingutustest. Nad saavad regulaarselt uusi tarkvarafunktsioone ja plaastreid.

Lisaks on UBportsil Core (väljalaskeeelsed) seadmed. Need seadmed on uued, kuid need paigutatakse põhivalikusse. Need on beetaversioonis. Need seadmed on Optimus L90, BQ M10 HD ja BQ M10 FHD. Nende seadmete omanikud saavad installida Ubuntu Touchi ja kasutada seda ettevaatlikult, kuna neid arendatakse palju.

Lõpuks toetab UBports pärandseadmeid. Need on seadmed, millel on (mingil viisil) kas Canonicali ja ametliku Ubuntu Touchi arendusmeeskonna või laiemalt Ubuntu kogukonna pordid. Need seadmed ei saa uusi funktsioone, nagu Core ja Core Pre-release seadmed. Selle asemel loovad UBportid tarkvaraparandusi ja turvavärskendusi. Need pärandseadmed on: Google Nexus 10, Google Nexus 7 2013 (LTE väljaanne) ja BQ Aquaris E4.5

Installige Flash Tool

Kuna UBports võttis üle kogu Ubuntu Touchi arenduse, on viis, kuidas kasutajad operatsioonisüsteemi nutitelefonidesse installivad, põhi-/tuumaeelseadmete puhul erinev. Kasutajad ei pea enam avama terminali, kompileerima operatsioonisüsteemi lähtekoodi ega looma oma pilti nullist.

Varem installis Ubuntu Touch ainult Ubuntule. UBportsi puhul see enam nii ei ole. Tänapäeval saavad Ubuntu Touchi fännid hõlpsalt alla laadida rakenduse pildi, mis töötab iga Linuxi distributsiooniga - isegi Ubuntu. Esiteks laadige rakenduse pilt alla siit . Seejärel tehke terminalis järgmist.

|_+_| |_+_|

Seejärel käivitage rakendus, klõpsates sellel failihalduris või järgmise käsuga:

|_+_|

Installige Ubuntu Touch

Selles õpetuses käsitleme Ubuntu Touchi installimist põhi- ja põhiväljalaskeeelsetesse seadmetesse. Seda seetõttu, et need seadmed on arendusprotsessi lõpetanud ja neid on kõige ohutum paigaldada. Kui teil on pärandseade ja soovite sellele Ubuntu Touchi hankida, minge lehele UBportsi veebisait , leidke oma toetatud seade ja järgige juhiseid.

Märkus. Ubuntu Touchi installimiseks avage alglaadur.

Kui UBPortsi välkmälutööriista õigused töötavad ja Linuxis kasutamiseks konfigureeritud, võib installiprotsess alata. Teie seade võib selle protsessi käigus mitu korda taaskäivitada.

Samm 1: Haarake oma seadme USB-kaabel ja ühendage see. Proovige kasutada seadmega kaasas olevat originaalkaablit või ametlikku asenduskaablit. Ärge kasutage kolmanda osapoole kaableid, kuna need kipuvad olema ebausaldusväärsed ja aeglased.

2. samm: Valige installiprogrammi rippmenüüst oma seade ja klõpsake valikunuppu.

3. samm: Valige Ubuntu Touchi väljalaskekanal. Soovitame enamikul kasutajatel jääda vaikimisi stabiilse kanali juurde.

4. samm: Klõpsake nuppu Installi ja jätkamiseks sisestage arvuti süsteemiparool.

5. samm: Laske paigaldajal seda teha. See võtab veidi aega, kuid lihtsalt istuge. Kui protsess on lõppenud, on Ubuntu Touch kasutamiseks valmis!

Järeldus

Kuigi Canonical on loobunud unistustest tungida nutitelefonide turule maailma esimese Linuxi konvergentsitelefoniga, on Ubuntu Touch kogukonnas elus ja hästi. Kui soovite Androidist eemale pääseda ja teil on toetatud seade, tehke endale teene ja installige Ubuntu Touchi uusim versioon.

Hankige oma postkasti igapäevaseid näpunäiteid. Uudiskiri Liitu 35 000+ teised lugejad
Kuidas vaadata India TV-d välismaal: Kodi valikud on kaasas Eelmine Artikkel

Kuidas vaadata India TV-d välismaal: Kodi valikud on kaasas

Kas printeridraiver pole Windows 10-s saadaval? (PARANDATUD) Loe Edasi

Kas printeridraiver pole Windows 10-s saadaval? (PARANDATUD)