Kuidas alustada Procreate'iga iPad Pro jaoks

Kui iPad Pro ja Apple Pencil välja tulid, usuvad loomingulised kogukonnad, et just avanes uus võimaluste maailm. See pidi olema Wacom Cintiqi tapja, Surface'i vahekaartide hukatuslik heli. Muidugi oli see kõik lihtsalt kohutav müra. Parimal juhul oli iPad Pro ülistatud märkmete tegemise e-raamatute lugeja. Halvimal juhul oli see vaevalt isegi märkmete tegemise tööriist. Kuid riistvara ei määra Apple'i seadmeid. Need on rakendused. See viib meid selleni Procreate iPadi jaoks , Apple'i 2013. aasta disainiauhinna võitja. Procreate on äpp, mis võimaldab luua massiliselt digimaale, kalligraafiat jms. See üks rakendus oli loominguliste spetsialistide jaoks suur peibutis. Kuigi see pole ikka veel nii võimas kui Adobe Photoshop, on see siiski üsna lähedal. Siin on juhend selle kohta, kuidas Procreate'iga alustada.

Procreate'i kasutamiseks ei vaja te tingimata Apple Pencilit ega välist riistvara. Puute abil saate sama lihtsalt kunstiteoseid luua. Pliiats on hea valik suurema täpsuse saavutamiseks, kuid mitte kohustuslik. Procreate iPadile toetab muu hulgas Apple Pencilit, Pencil for FiftyThree ja Adobe Inki.

Redigeeri projekti

Käivitage rakendus ja näete ekraani, mis näitab kõiki teie projekte. Kui soovite midagi vana redigeerida, puudutage lihtsalt pilti ja Procreate viib teid selle juurde. Kui soovite mõne pildiga suhelda, libistage sellel lihtsalt vasakule ja saate selle kustutada/paljundada/jagada.Saate pikalt vajutada, et valida hulgitoiminguteks mitu joonist, või rühmitada need kokku (standardne pukseerimine).

Looge uus lõuend

Käivitage rakendus. Puudutage paremas ülanurgas plussnuppu. Teile antakse nimekiri erinevatest lõuendi suurustest, millega saate töötada. Vaikimisi on teie iPad Pro eraldusvõime. Kui need ei vasta teie vajadustele, puudutage valikut Uus lõuend ja sisestate kohandatud lõuendi suuruse ja eraldusvõime.

Maksimaalsed eraldusvõimed on:

  • iPad Pro 12,9″ – 16384 x 4096 või 8192 x 8192
  • iPad Pro 9,7″, iPad Air 2, iPad mini 4 – 8192 x 4096
  • iPad Air 1, iPad 4, iPad 3, iPad mini 3, iPad mini 2 – 4096 x 4096
  • iPad 2, iPad mini 1 – 4096 x 2616

Lõuendi importimine

Lisaks saate ka lõuendi Procreate'i importida. Seda juhuks, kui soovite jätkata tööd joonisega teiselt platvormilt/seadmelt või kui soovite töötada mõne muu malli alusel. Kõik failid salvestatakse vormingus [failinimi].procreate, kuid saate importida PSD-faile. Valige üks ja alustame.

UI juhtnupud

Alloleval ekraanipildil näete iga tööriista nime, millele saate Procreate'is juurde pääseda. Teil on tööriistad elementide valimiseks, värvimistööriist, värvivalija, kustutuskumm, kihid ja palju muud.

Võta tagasi/teha uuesti toiming.

Procreate saab ühe korraga tagasi võtta kuni 250 toimingut. Ühe liigutuse tagasivõtmiseks puudutage ekraani kahe sõrmega, rohkemate toimingute järjestikuste tagasivõtmiseks hoidke mõlemat sõrme all.

Kui olete liiga kaugele tagasi läinud, puudutage ekraani kolme sõrmega ja saate oma viimase toimingu uuesti teha. Rohkemate liigutuste tegemiseks puudutage ja hoidke kolme sõrmega.

Joonistamise põhitõed

Sirge joone tõmbamiseks alustage joonistamist oma lähtekohast ja tõmmake kogu tee sihtkohani, kuid ärge tõstke pliiatsit/pliiatsit/sõrme üles. Kuju jääb sirgjooneliseks. Kui te pliiatsit/pliiatsit/sõrme ei tõsta, saate sirgjoont liigutada, kuni leiate selle jaoks sobiva asendi.

Kui soovite kogu kihi sisu tühjendada, kasutage ekraani puhastamiseks kolme sõrme. See tühjendab kogu kihi.

Saate sisse- või väljasuumimiseks kokkusuruda või hoida kahte sõrme ja pöörata lõuendit oma äranägemise järgi. See on lihtne žest, kuid sellest aru saamiseks kulub paar katset. Pigistage ekraani lihtsalt sissepoole, kuid näpistamise lõpetamisel tõstke sõrmed üles. See mahutab pildi ekraanile. Algsesse olekusse tagasi viimiseks tehke sellele žestile vastupidist.

Lõikamise, kopeerimise või kleepimise valikute kuvamiseks pühkige kolme sõrmega alla.

Täisekraanile lülitumiseks puudutage ekraani nelja sõrmega. Tagasi liikumiseks puudutage uuesti nelja sõrmega.

Kihtidega töötamine

Kõigi kihtide kuvamiseks puudutage kihtide nuppu. Kui soovite ühendada rohkem kui ühe kihi, pigistage esimene kiht ja viimane kiht kokku ning pigistage. Iga kiht nende kahe vahel sulandub üheks kihiks. Mitme kihiga samaaegseks suhtlemiseks libistage menüüs Kihid vasakult paremale (näete – märki). Kui puudutate kahe sõrmega kihi pisipilti, näete selle kihi läbipaistmatuse valikuid. Selle kihi läbipaistvuse lukustamiseks pühkige kihti kahe sõrmega vasakult paremale. Kui soovite valida terve kihi kogu sisu, puudutage ja hoidke seda kihti kahe sõrmega all.

Pintslid

Ükski joonistustööriist poleks täielik ilma pintsliteta. Puudutage lihtsalt pintslitööriista ja valige pintsel arvukate rühmade hulgast, millega see rakendus kaasas on. Igal pintslil on oma väärtus, mida joonisele lisada. Professionaalsed kunstnikud teavad, mida nad otsivad. Algajad saavad sobiva sobivuse leidmiseks katsetada erinevatega.

Kui keegi on teile saatnud pintsli (e-kiri, iTunes või ise loodud), puudutage selle importimiseks pintsli sildi kõrval olevat +. Uued pintslid paigutatakse eraldi kausta nimega Imporditud. Pühkige selle leidmiseks viimasele pintslikomplekti paneelile ning toksake ja lohistage see oma äranägemise järgi asendamiseks.

Kustutuskummi jaoks saab valida ka erinevaid pintsleid.

Eelistused ja värvivalija

Leidke nupust Toimingud tee Eelistused. Siin saate vahetada joonistuskäsi, valida liidese värvi (võite vaikimisi tumeda asemel heledaks minna) ja muid täpsemaid valikuid, mida saate soovi korral muuta, kuid soovitame neist eemale hoida, kuni olete rohkem harjutanud. rakenduses.

Kui valite Klassikalise värvivalija, näete traditsioonilisemat paletti, mis näitab ühte värvi ja kõiki selle võimalikke gradatsioone. Midagi, mis on varjutamiseks väga kasulik.

Teise võimalusena saate valida uue värvivalija, mis annab teile nii gradatsiooni kui ka värvivaliku, et muuta värvivalik lihtsamaks.

Timelapse

Procreate'is töötamise parim osa on see, et saate oma kunstiteoseid vaadata Timelapse videos. See logib iga joone (miinus tühistatud jooned) ja võimaldab teil selle seejärel videona eksportida. See on kasulik professionaalidele, kes oma protsesse üle vaatavad või oma protsessi teiste kunstnikega suhtlemiseks.

Nüüd saate Procreate'iga alustada. Kui teil on rakenduse eripärade kohta küsimusi, jätke meile kommentaar ja me räägime sellest.

Hankige oma postkasti igapäevaseid näpunäiteid. Uudiskiri Liitu 35 000+ teised lugejad
Mp3-faile ei esitata? Mp3val on MP3 parandamise tööriist Eelmine Artikkel

Mp3-faile ei esitata? Mp3val on MP3 parandamise tööriist

Kuidas Google Docsis ääriseid lisada Loe Edasi

Kuidas Google Docsis ääriseid lisada