Kui avate rakenduse Windowsis, avaneb see tavaliselt ekraani keskel. Mõned rakendused, nagu Chrome ning rakendus Filmid ja TV, avanevad täismahus, st maksimeeritud vaates. Seda juhul, kui kõik läheb hästi. Kui teil on rakendused, mis avanevad väljaspool ekraani või osaliselt ekraanist väljas, peate enne rakenduse kasutamist veel ühe probleemiga tegelema. Ideaalis lahendab probleemi rakenduse akna lohistamine tagasi keskele või täisvaates. Siiski on erandeid. Mõnikord ei mäleta rakendus viimast asukohta, kus see avatud oli. Kui teil on rakendusi, mis avanevad väljaspool ekraani, proovige ühte järgmistest parandustest.
Snap Windows
Kui akna tagasi liigutamine ekraani keskele ei paranda rakendusi, mis avanevad ekraanilt, proovige rakenduse aken klõpsata serva külge. Veenduge, et rakendus oleks aktiivne, st fookuses. Selle fookusesse toomiseks klõpsake selle tegumiriba ikoonil. Kasutage Win + nooleklahve, et see oma praeguse ekraani serva külge kinnitada. Sulgege rakendus ja avage see uuesti. Tõenäoliselt mäletab see oma viimast asukohta, st ekraani servani kinni keeratud.
Mitu kuvarit
Ekraanilt avanevad rakendused on sageli mitme erineva eraldusvõimega monitori kasutamise kõrvalsaadus. Põhiekraaniks saate määrata ühe kahest või kolmest süsteemiga ühendatud kuvarist. Kõik rakendused avanevad teie põhiekraanil, kuid kui selle lahti ühendate, on tõenäoline, et midagi võib puruneda. Tavaliselt juhtub see, et põhiekraaniks seatakse järgmine reaekraan, kuid see võib põhjustada ka rakenduste avanemist ekraanilt.
Selle parandamiseks ühendage teine ekraan uuesti. Windows jätab meelde, et see määrati teie põhikuvaks. Avage rakendus Seaded, minge seadete rühma Süsteem ja vahekaardil Ekraan määrake põhikuvaks teine ekraan, see, mida kavatsete kasutada pärast teise lahtiühendamist. Eemaldage/lahutage teine ekraan ja teie rakendused avanevad uuesti ekraani keskel.
Tõstuklahv + sulge rakenduse aken
Kui kõik muu ebaõnnestub, avage probleemne rakendus. Lohistage see ekraani keskele. Hoidke tõstuklahvi all ja klõpsake rakenduse akna paremas ülanurgas sulgemisnuppu. See võib sundida rakendust mäletama oma praegust asukohta ekraanil. Pärast rakenduse sulgemist avage see uuesti ja see jätab oma asukoha seekord meelde.
See meetod on eriti kasulik rakenduste jaoks, mis avavad täiendavaid aknaid, näiteks Photoshop. Sageli avaneb Photoshop õigesti, kuid selle uus fail või faili avamise dialoog avaneb väljaspool ekraani. Kui see nii on, lohistage aken keskele ja sulgege see, hoides all tõstuklahvi.
Hankige oma postkasti igapäevaseid näpunäiteid. Uudiskiri Liitu 35 000+ teised lugejad