Kuidas leida Windows 10-s SSD lugemis-/kirjutuskiirust

Mõni aeg tagasi näitasime teile, kuidas saate kontrollige SSD seisukorda Windows 10 puhul. See on vajalik, sest me kõik nõustume surmaga, kui otsustame selle kiiruse jaoks SSD-ketta hankida. Kui me ütleme, et SSD-d on kiiremad, on see seetõttu, et neil on kõvakettaga võrreldes parem lugemis-/kirjutuskiirus. Kui kirjutate andmeid SSD-le või kui loete andmeid (juurdepääs failile), suudab teie OS neid HDD-ga võrreldes palju kiiremini leida ja kuvada. Kui teil on vaja leida SSD lugemis-/kirjutuskiirus, saate seda teha tegumihalduri või kolmanda osapoole rakendustega.

SSD lugemis-/kirjutuskiirus

Operatsioonisüsteemis Windows 10 võib tegumihaldur anda teile ülevaate teie ketta praegusest lugemis-/kirjutuskiirusest. See töötab olenemata sellest, kas kasutate SSD-d või HDD-d.

Tegumihalduri kasutamiseks SSD lugemis-/kirjutuskiiruse leidmiseks peate esmalt leidma suure faili, eelistatavalt 1 GB. Peate faili SSD-l ühest asukohast teise kopeerima. Jätkake ja alustage kopeerimist.Faili kopeerimise ajal avage tegumihaldur ja minge vahekaardile Jõudlus. Valige vasakpoolsest veerust Disk ja vaadake lugemis- ja kirjutamiskiirusi jõudlusgraafikute alt.

Task Manageri teatatud kiirus on ligikaudne hinnang. See on hetktõmmis, mis tähendab, et see annab teile kiiruse teatud aja jooksul ja kiirused võivad erineda olenevalt sellest, mida te oma süsteemis teete, st millised rakendused on avatud.

Täpsema testi jaoks kasutage rakendust nimega AS SSD võrdlusalus . See on tasuta rakendus, mis annab teile SSD kiiruse täpsema lugemise. Laadige alla ja käivitage see . Vaikimisi 1 GB test ajab asja ära. Selle valmimine võtab natuke aega. Klõpsake allosas nuppu Start ja laske rakendusel lõpetada kõik neli testi, mida see käivitab.

Seq test on see, mida soovite oma SSD lugemis-/kirjutuskiiruse jaoks vaadata. Teised testid on juhuslikud 4K plokkide testid, kiiruse testimine, kui ketta tegevus on jaotatud 64 lõime vahel, ja juurdepääsuaega. Neid nelja testi kasutades annab rakendus teile hinnangu teie SSD kiiruse kohta. Kuna rakendus ei paku võrdlusnäitajaid ja skoor võib olenevalt SSD kaubamärgist ja vanusest erineda, soovite seda võtta soolase teraga.

Me ei ütle, et skoor on mõttetu, kuid see ei määra teie SSD kohta kõike. Kasutage seda tööriista koos teiste tööriistadega, mis võivad teie SSD seisukorda hinnata.

Hankige oma postkasti igapäevaseid näpunäiteid. Uudiskiri Liitu 35 000+ teised lugejad
Laadige alla ja mängige Windows 10-s Classic Chess Titans (ÕPETUS) Eelmine Artikkel

Laadige alla ja mängige Windows 10-s Classic Chess Titans (ÕPETUS)

Kuidas parandada Outlooki otsingut, mis ei tööta Windows 10-s Loe Edasi

Kuidas parandada Outlooki otsingut, mis ei tööta Windows 10-s