Kuidas pääseda juurde käsuviibale ilma Windows 10 töölauale käivitamata

Kui Windowsiga läheb midagi valesti ja me ei räägi selle rutiinsetest probleemidest, vaid millestki, mille puhul oluline fail on rikutud, ei saa te sageli seda töölaualt parandada. Parandus peitub sageli käsuviiba failide parandamises või mõne kontrollimise teel, et leida, mis viga on. Igal juhul peate enne töölauale jõudmist avama käsureale, kui sinna kunagi jõuate.

Juurdepääs käsureale

On kaks juhtumit, mil teil võib tekkida vajadus juurdepääsu käsureale; kui teil on installitud Windows 10 ja kui teil pole installitud operatsioonisüsteemi. Nende kahe protsess on veidi erinev.Windows 10 installitud

Kui teil on installitud Windows 10, pääsete käsuviibale juurde täpsemate käivitussuvandite kaudu. Teil on kolm marsruuti.

Kui pääsete töölauale ja avate rakenduse Sätted, minge seadete rühma Värskendus ja turvalisus, vahekaarti Taaste ja klõpsake jaotises Täpsem käivitamine nuppu Taaskäivita kohe. Avage Tõrkeotsing> Täpsemad suvandid ja klõpsake käsku Käsuviip.

Teine võimalus on käivitada otse Täpsemate käivitussuvandite ekraanile. Selleks puudutage arvuti sisselülitamisel klahvi F11 ja see viib teid Advanced Startup ekraanile, kus saate uuesti valida käsuviip.

Viimane võimalus on hoida all Shift-klahvi, kui taaskäivitate Windows 10 töölaualt. See viib teid uuesti Advanced Startup ekraanile, kus klõpsate käsuviip.

OS-i pole installitud

Kui teil pole OS-i installitud, vajate Windows 10-ga USB-mälupulka. Selle hankimine pole keeruline, kuid selle tegemiseks on vaja juurdepääsu töötavale arvutile.

Ühendage see arvutiga ja lülitage see sisse. Veenduge, et arvuti käivitub USB-draivilt. Alglaadimisjärjekorda saate kontrollida ja muuta BIOS-ist. Kui käivitate Windows 10 installiekraani, näete valikut Remont. Klõpsake seda.

Valik Repair viib teid samale Täpsemate käivitussuvandite ekraanile, mille saate ja käsuviip on seal, kus see peaks olema.

Käsurea kaudu on teie käsutuses tavalised utiliidid, mida see pakub. Näiteks saate kasutage draivi vormindamiseks ja partitsioonideks Diskpart . Kui proovite faile kõvakettalt päästa, saate selleks kasutada käsuviipa.

Hankige oma postkasti igapäevaseid näpunäiteid. Uudiskiri Liitu 35 000+ teised lugejad
YouTube TV ei tööta: kuidas YouTube'i telerit kohe parandada Eelmine Artikkel

YouTube TV ei tööta: kuidas YouTube'i telerit kohe parandada

Kuidas 2022. aasta taliolümpiamänge igal pool otse voogesitada Loe Edasi

Kuidas 2022. aasta taliolümpiamänge igal pool otse voogesitada