Fotode peegeldamine/pööramine opsüsteemis Windows 10

Enamik fotosid on tänapäeval tehtud meie telefonidega, mitte spetsiaalsete kaameratega ning meie telefonid on erakordselt nutikad. Kui pildistate, teate, et kõik sellel olev tekst või kellegi T-särgil olev keerukas muster kuvatakse sellisena, nagu see on. Seda ei pöörata 'tagurpidi'. Seda ümberpööratud esemete nähtust lihtsalt ei eksisteeri, kui kasutate fotode tegemiseks telefoni. Sellegipoolest võib siiski esineda erandeid ja kui teil on foto, mille tekst või muud üksused kuvatakse tagurpidi, saate selle parandamiseks fotosid ümber pöörata.

Foto ümberpööramine on üsna lihtne redigeerimineenamik pildivaatajaidja praktiliselt kõigil pildiredaktoritel on.

Pöörake fotosid

VarudWindows 10 rakendusel Photos on põhilised pilditöötlusfunktsioonidja saate seda kasutada fotode ümberpööramiseks üsna lihtsalt.Avage rakenduses Photos foto, mida soovite ümber pöörata. Klõpsake ülaosas nuppu Redigeeri ja loo. Avanevas menüüs valige Redigeeri.

Kui foto redigeerimiseks avaneb, näete paremal paneeli erinevate juhtnuppudega pildi redigeerimiseks. Üks neist juhtnuppudest on nupp nimega Flip. Klõpsake seda ja pilt pööratakse/peegeldatakse. Seejärel saate selle salvestada originaalile või koopiana.

Rakendus Fotod pöörab ainult ühes suunas, mis on horisontaalne. Kui teil on vaja pilti pöörata selle vertikaalteljel, peate kasutama tasuta rakendust nimega IrfanView. Enamik Windowsi kasutajaid on sellest rakendusest kuulnud, kuna see on populaarne pildivaatur ja -redaktor, mis on olnud juba mitu aastat.

Avage IrfanView's pilt, mida soovite peegeldada/pöörata. Mine menüükäsku Image ja avanevas menüüs leiad nii Horisontaalsed kui ka Vertical flip-juhtelemendid. Kasutage neid pildi ümberpööramiseks, kuidas soovite, ja seejärel salvestage see originaalile või koopiana.

Fotode ümberpööramine ei mõjuta tavaliselt nende kvaliteeti, kuid veenduge, et ümberpööratud pildi (kas originaali või koopiana) salvestamisel poleks pakkimise eelseadistusi juba lubatud. IrfanView võimaldab teil pilte tihendada, nii et olge ettevaatlik, et te ei kasutaks kogemata üht selle tihendusfunktsiooni foto jaoks, mille kvaliteeti soovite säilitada.

Photos ei paku piltide tihendamist ega võimalda kasutajatel teisendada fotosid ühest vormingust teise, nii et see on turvalisem valik.

Hankige oma postkasti igapäevaseid näpunäiteid. Uudiskiri Liitu 35 000+ teised lugejad
Kas Windows Media Creation Tool ei tööta? (LAHENDATUD) Eelmine Artikkel

Kas Windows Media Creation Tool ei tööta? (LAHENDATUD)

Kuidas parandada sülearvuti, mis ei ühenda Androidi levialaga Loe Edasi

Kuidas parandada sülearvuti, mis ei ühenda Androidi levialaga