Failide ülekandmine Windows 10-st Linuxi SSH kaudu

Kiireim viis failide ja kaustade ülekandmiseks SSH kaudu Windows 10-st Linuxi on SCP-tööriist. See töötab SSH-protokolli raames ja võimaldab kasutajatel kiiresti ja hõlpsalt andmeid otse käsurealt ühest arvutist teise üle kanda!

Selles juhendis näitame teile, kuidas kasutada SCP-d oma Windows 10-s. Käsitleme kahte meetodit. Esimene meetod on Windows PowerShelli kasutamine, mis on Microsofti samaväärne Linuxi käsureaga. Teine meetod, mida käsitleme, on WinSCP, utiliit, mis võimaldab Windowsi kasutajatel edastada faile SCP-ga üle SSH ja kena GUI-ga.

Märkus. Et SCP töötaks operatsioonisüsteemis Windows 10, peab Linuxi arvutis, kuhu kavatsete faile edastada, juba OpenSSH-server töötama. SSH-serveri seadistamiseks oma Linuxi süsteemisjärgige meie selleteemalist juhendit!1. meetod – PowerShell

Windows PowerShell on vaieldamatult parim viis SCP kasutamiseks Windows 10-s. Põhjus? Kõigil Windows 10 kasutajatel on juba juurdepääs PowerShellile ja selle kasutamiseks pole vaja midagi konfigureerida ega kohandada. Veelgi parem, Microsoftil on PowerShelli sisse ehitatud SCP, nii et Windows 10 kasutajad ei pea seda isegi installima!

SCP kasutamiseks PowerShellis alustage PowerShelli konsooli käivitamisega oma Windows 10 töölaual. Selleks vajutage Võida otsige klaviatuuril PowerShell ja käivitage sinise terminali ikooniga rakendus. Seejärel järgige allolevaid samm-sammult juhiseid, et õppida, kuidas SCP-faile ja kaustu oma Linuxi kasti lisada.

Samm 1: Avage Windows Explorer ja liikuge selle faili/kausta asukohta, mille soovite Linuxi süsteemi üle kanda. Näiteks kui kaustas Dokumendid oleks fail või kaust, oleks asukoht |_+_|. Seejärel kopeerige asukohaandmed lõikepuhvrisse kasutades Ctrl + C .

2. samm: Minge tagasi PowerShelli aknasse ja kirjutage CD käsureale. Siis pärast kirjutamist CD , paremklõpsake hiirega. Paremklõpsuga kleepite kopeeritud asukoha lõikepuhvrisse.

Kui asukoht on PowerShelli viibale kleebitud, peaks see välja nägema nagu järgmine käsk.

|_+_|

Vajutage nuppu Sisenema klahvi käsu täitmiseks.

3. samm: Pärast täitmist CD käsk, asub PowerShell kataloogis, kus asuvad failid, mida soovite üle kanda. Siit minge tagasi Windows Explorerisse ja otsige samast kataloogist faile/kaustu, mida soovite teisaldada.

Näiteks kui soovite üle kandaexample-photo.png'true'>

Edastage fail

Faili ülekandmiseks SCP kaudu Windows 10-st SSH-i kaudu Linuxi arvutisse kohandage allolevat käsku. Pange tähele, et peate muutmaexample-photo.png'mv-ad-box' data-slotid='content_3_btf' >

scp example-photo.png'https://winscp.net'>winscp.net ja klõpsake rohelist nuppu LAADI KOHE ALLA. Kui installija on valmis, käivitage see ja installige programm oma Windows 10 arvutisse.

2. samm: Pärast WinSCP installimist käivitage see oma Windows 10 töölaual. Käivitamisel näete sisselogimisakent. Otsige sisselogimisaknas üles Failiprotokoll ja muutke see SFTP-lt SCP-ks.

3. samm: Leidke hostinimi ja kirjutage välja Linuxi arvuti hostinimi. Kas te ei saa hostinime aru? LAN IP-aadress töötab ka.

4. samm: Otsige üles tekstikast Kasutajanimi ja kirjutage kasti Linuxi kaugarvuti kasutaja nimi.

5. samm: Otsige üles paroolikast ja kirjutage Linuxi kaugarvuti parooli nimi. Seejärel klõpsake teabe salvestamiseks nuppu Salvesta.

6. samm: Valige nupp Logi sisse, et pääseda ligi oma Linuxi kaugarvutile SCP/SSH kaudu. Valige sisselogimisel kindlasti Jah, kui WinSCP küsib, Kas jätkata ühenduse loomist tundmatu serveriga ja lisada selle hosti võti vahemällu?

7. samm: Avage Windows Explorer ja sirvige faili või kausta, mida soovite SCP/SSH-protokolli kaudu jagada. Seejärel lohistage see WinSCP aknasse. See kantakse SCP abil kohe üle Linuxi kaugarvutisse!

Hankige oma postkasti igapäevaseid näpunäiteid. Uudiskiri Liitu 35 000+ teised lugejad
Kuidas vaadata India TV-d välismaal: Kodi valikud on kaasas Eelmine Artikkel

Kuidas vaadata India TV-d välismaal: Kodi valikud on kaasas

Kas printeridraiver pole Windows 10-s saadaval? (PARANDATUD) Loe Edasi

Kas printeridraiver pole Windows 10-s saadaval? (PARANDATUD)