6 parimat SQL päringu optimeerimise tööriista 2022. aastal

Andmed on kõik ja järelikult on SQL kõikjal. Struktureeritud päringukeel on muutunud enimkasutatavaks päringukeeleks ja seda toetavad enamik kaasaegseid relatsiooniandmebaasi haldussüsteeme. Tegelikult on selle kasutamine nii levinud, et me nimetame andmebaasiservereid sageli SQL-serveriteks.

Keel määrab, kuidas saab moodustada päringuid, et saada andmebaasist välja täpsed vajalikud andmed. Arvestades tänapäevaste kümnete ühendatud tabelitega andmebaaside paljusust, võivad SQL-päringud olla üsna keerulised. Täiendava keerukusega kaasneb vähenenud jõudlus. SQL päringu optimeerimine võimaldab päringuid täpsustada nii, et need tagastaksid õiged andmed võimalikult kiiresti . SQL-päringuid saab optimeerida käsitsi, kuid on olemas tööriistad, mis aitavad neid optimeerida. Vaatame üle mõned parimad leitud tööriistad.Kuna soovime, et kõik oleksid parimate toodete ülevaatamisel samal lehel, alustame SQL-päringu optimeerimise teemade ja häbelikkuse üle. Seejärel käsitleme SQL-i päringu optimeerimise tööriistade põhifunktsioone. Nagu näete, pakuvad erinevad tööriistad erinevaid funktsioone. Anname endast parima, et välja selgitada peamised funktsioonid, mida peaksite otsima, kui valite oma konkreetsetele vajadustele parima tööriista. Ja lõpuks vaatame üle parimad tööriistad, mida võiksime leida.

Päringu optimeerimine SQL-serverites

Lihtsamalt öeldes on SQL-päringu optimeerimine SQL-päringute analüüsimise ja kõige tõhusama täitmismehhanismi kindlaksmääramise toiming. Sageli on tegemist katse-eksituse meetodiga, mille käigus testitakse erinevaid päringuid, et näha, milline neist pakub parimat jõudlust, tagastades samal ajal soovitud andmed. Päringu optimeerijad on mõnikord andmebaasihaldussüsteemidesse sisse ehitatud, kuid sageli arvatakse, et välised, kolmanda osapoole tööriistad pakuvad paremaid tulemusi. Tüüpiline päringu optimeerija loob iga päringu jaoks ühe või mitu päringuplaani, millest igaüks on päringu käitamiseks kasutatav mehhanism. Mõõdetakse igaühe jõudlust (st täitmisaega) ning valitakse kõige tõhusam päringuplaan ja seda kasutatakse päringu käitamiseks. Kuigi mõned SQL-päringu optimeerimise tööriistad on lihtsamad abirakendused, mis nõuavad palju inimabi, teevad parimad süsteemid suurema osa oma tööst taustal.

Siin on kiire näide päringu optimeerimisest. Kui kasutaja käivitab päringu, mis valib umbes pooled tabeli andmetest ajal, mil serveril on suur ülesanne luua mitu samaaegset ühendust. Sellises olukorras võib päringu optimeerija otsustada piiratud ressursside alusel kasutada päringuplaani, mis kasutab päringu rahuldamiseks tabeliindekseid. See võib vähendada päringu serveriressursside kulumist. Kui kasutaja käivitas sama päringu mõnel muul ajal, kui saadaval oli rohkem serveriressursse, oleks päringu optimeerija võinud kindlaks teha, et ressursside piiramine pole probleem, ega kasutanud tabeliindekseid, laadides kogu tabeli mällu.

SQL päringu optimeerimise tööriistade peamised omadused

Nagu oleme kindlaks teinud, on SQL-päringu optimeerija tööriista põhiülesanne püüda erinevaid päringuplaane analüüsides kindlaks teha, milline on parim viis päringu käitamiseks. Kõik siin ülevaadatud tööriistad vastavad vähemalt sellele, kuid mõned pakuvad palju rohkem funktsioone. Vaatame mõnda põhifunktsiooni, mida SQL-päringu optimeerimise tööriistades tavaliselt leidub.

SQL-i põhihäälestus

See on SQL päringu optimeerimise tööriistade põhifunktsioon. See on SQL-lausete teistmoodi ümberkirjutamise protsess, mille eesmärk on parandada päringu toimivust, saades samal ajal siiski sama tulemuse. Tööriist mõõdab päringu erinevate versioonide (päringuplaanide) päringu täitmise aega ja valib kõige kiiremini täidetava.

Andmebaasi mootori tugi

Enamik tööriistu toetab vähemalt kõige levinumaid andmebaasimootoreid, nagu Microsoft SQL, Oracle, MySQL, PostgreSQL ja MariaDB. Teised toetavad laiemat valikut ja teised aga ainult ühte. Oluline on valida tööriist, mis toetab kõiki teie kasutatavaid mootoreid,

Pilvepõhise andmebaasi tugi

Mõned SQL-päringute optimeerimise tööriistad suudavad analüüsida ja optimeerida pilve hostitud andmebaase, nagu Microsoft SQL Azure või AWS RDS. Pilvetugi on tööriistati väga erinev. Jällegi on oluline valida see, mis toetab seda, mis teil on. Pange tähele, et enamik pilvandmebaase toetavaid tööriistu toetab ka kohapealseid.

Parimad SQL-päringute optimeerimise tööriistad ja tarkvara

Lõpuks on kätte jõudnud aeg paljastada ja üle vaadata parimad SQL-päringute optimeerimise tööriistad ja tarkvara, mida võiksime leida. Meie loendis on palju erinevat tüüpi tööriistu, millest igaüks toob optimeerimisse oma pöörde. Meie peamised kaasamiskriteeriumid olid, et iga toode aitas vähemalt käsitsi optimeerida SQL-päringuid – enamik teeb seda automaatselt – ja et need töötasid nii, nagu reklaamitud. Me ei tahaks, et te raiskaksite aega toodetele, mis ei tee seda, mida peaksid.

1.SolarWindsi andmebaasi jõudluse analüsaator(Tasuta prooviversioon)

Meie esimene toode pärineb SolarWindsist, ettevõttest, millel on olnud suurepärane maine parimate võrgu- ja süsteemihaldustööriistade loomisel enamiku kahekümneaastasest eksisteerimisest. Selle lipulaeva nimega SolarWinds Network Performance Monitor on paljude arvates üks parimaid võrgu ribalaiuse jälgimise tarkvara. Osa SolarWindsi kuulsusest tuleneb ka paljudest tasuta tööriistadest, mida see pakub. Need on väiksemad tööriistad, millest igaüks tegeleb võrguadministraatorite konkreetse ülesandega. Nende tööriistade kaks suurepärast näidet on Advanced Subnet Calculator ja Kiwi Syslog Server.

SQL päringu optimeerimiseks vajate aga järgmist SolarWindsi andmebaasi jõudluse analüsaator (DPA) , andmebaasihaldustööriist, mis on loodud SQL-päringu jõudluse jälgimiseks, analüüsimiseks ja häälestamiseks. See jälgib ja analüüsib teie SQL-andmebaasi eksemplare ning, kasutades reageerimisaja analüüsi meetodit, mis keskendub päringupäringute ja vastava andmebaasi vastuse vahelisele ajale, analüüsib ootetüüpe ja sündmusi, et määrata kindlaks andmebaaside kitsaskohad.

  • TASUTA PROOVIVERSIOON:SolarWindsi andmebaasi jõudluse analüsaator
  • Lae alla link: https://www.solarwinds.com/database-performance-analyzer

Tööriistal, mis sobib suurepäraselt ka tõrkeotsinguks, on hõlpsasti kasutatav liides, mis aitab teil probleeme kiiresti ja lihtsalt leida. Põhiekraan võimaldab teil vaadata andmebaasi eksemplare, ooteaegu, päringunõuandeid, protsessorit (koos hoiatuste ja kriitiliste hoiatustega), mälu, ketast ja seansse.

Süvimisel kuvatakse konkreetse andmebaasi eksemplari trendide armatuurlaual graafilisel kujul kogu ooteaeg (või teie valitud keskmine või tüüpiline päevane ooteaeg) kuu aja jooksul. Sellel graafikul tähistab iga värv individuaalset SQL-lauset, mis annab teile visuaalselt atraktiivse esituse selle kohta, millise avalduse käitamine võtab kõige kauem aega.

Kuigi see toode ei ole tõeline SQL-päringu optimeerimise tööriist, võivad mõned selle funktsioonid teid selles aidata. Näiteks saab see jälgida ja mõõta päringu täitmisaega ning annab ka mõningaid häälestusnõuandeid, kuigi see kipub olema seotud pigem andmebaasi konfiguratsiooniga kui päringukoodiga.

Hind eest SolarWindsi andmebaasi jõudluse analüsaator algab 1 995 dollarist ja sõltub jälgitavate andmebaasi eksemplaride arvust ja tüübist. Kui soovite toodet enne ostmist testida, on saadaval täisfunktsionaalne 14-päevane prooviversioon .

2.SQL Query Tuner SQL diagnostikahalduri jaoks

The SQL-i diagnostikahaldur on üks populaarseimaid saadaolevaid andmebaasi jälgimise tööriistu. Kuid kui seda täiendada SQL päringu tuuner , mida saate, on üks parimaid SQL-päringu optimeerimise tööriistu. Selle eelised on mitmekordsed. See tuvastab probleemsed SQL-päringud ooteaja analüüsi andmebaasi profileerimise kaudu. Samuti võib see anda teile SQL päringu häälestusviisardi abil automaatselt loodud häälestussoovitusi. Tööriist kontrollib SQL-päringute jõudlust koormustesti abil simuleeritud tootmiskeskkondades.

The SQL päringutuuner tuvastab kiiresti ja hõlpsalt SQL-päringud, mis põhjustavad andmebaasi halba jõudlust, kasutades andmebaasi profileerimist, ja kuvab ooteaja analüüsi graafilise visualiseerimise. See jälgib kogu andmeallikat konfigureeritava aja jooksul pideva profileerimisega. Selle tulemusel saate parema ülevaate sellest, kuidas SQL Server kavatseb SQL-päringuid täita, ja erinevatest jõudluskuludest.

See tööriist esitab SQL-päringute häälestamise viisardiga automaatselt loodud soovituslikud lahendused, mis pakuvad SQL-päringute häälestamiseks olulist konteksti. Sellel on kasutatud, mittekasutatud ja puuduvate indeksite värvikoodiga indeksanalüüs koos soovitustega optimaalse jõudluse tagamiseks. Saate genereerida võimalikke juhtumeid ja leida antud SQL-lausele parima alternatiivi, kaasates SQL-päringu ümberkirjutamise ja vihjete sisestamise.

The SQL päringu tuuner sisaldab ainulaadseid visuaalseid SQL-päringu häälestamise diagramme, mis võimaldavad teil mõista SQL-lausete mõju andmebaasile, kasutades diagramme keerukate täitmisplaanide asemel. Tabelite ja vaadete indeksid ja piirangud kuvatakse koos tabelistatistikaga ning SQL-lauses kasutatavad ühendused (nt Descartes'i ühendused, kaudsed Descartes'i ühendused ja mitmed-mitmele seosed) diagrammidega.

Kontrollige koormustesti abil olemasolevate ja alternatiivsete SQL-päringute toimivust andmebaasis. Konfigureerige SQL-päringud nii, et need käiksid mitu korda paralleelselt ja jälgiksid, kuidas need simuleeritud tootmiskeskkondadele reageerivad, ilma et oleks oht, et neid tegelikult tootmises testitakse. Selle tööriista abil saate intuitiivse liidese kaudu häälestada SQL Serveri jaoks halvasti toimivad SQL-päringud.

The SQL päringutuuner on lisandmoodulile SQL-i diagnostikahaldur . Kui te seda toodet veel ei oma, saate neid mõlemaid koos osta SQL Diagnostic Manager Pro 2 156 dollari eest litsentsi kohta on toote müüjalt saadaval ka tasuta 14-päevane prooviversioon ilma krediitkaardita.

3.SQL Serveri haldusstuudio

Kui teie andmebaasiserver on Microsoft SQL Server, võib-olla Microsofti enda tööriist, SQL Server Management Studio (SSMS) , on kõik, mida vajate. Nagu te võib-olla teate, kasutatakse seda tööriista, mis käivitati esmakordselt koos Microsoft SQL Server 2005-ga, kõigi Microsoft SQL Serveri komponentide konfigureerimiseks, haldamiseks ja administreerimiseks. See sisaldab nii skriptiredaktoreid kui ka graafilisi tööriistu, mis töötavad servi objektide ja funktsioonidega. Mida te ei pruugi teada, on see, et üks SSMS-i tööriistu on SQL Serveri andmebaasimootori häälestamise nõustaja (DTA) saab kasutada SQL päringu optimeerimiseks.

DTA peamine eesmärk on andmebaaside analüüs ja soovituste andmine. Vastavalt Microsofti ametlikule dokumentatsioonile võib tööriist aidata teil konkreetse probleempäringu toimivuse tõrkeotsingut teha, üht või mitmes andmebaasis suurt päringute komplekti häälestada, teha võimalike füüsilise disaini muudatuste uurimuslikku mis-kui-analüüsi ja hallata salvestusruumi.

Üks parimaid asju SQL Serveri haldusstuudio on selle hind. See on Microsofti tasuta tööriist, mida saate kasutada mitte ainult SQL Serveri, vaid ka Azure SQL Database haldamiseks. See ei pruugi olla kõige kasutajasõbralikum tööriist, kuid selle hinda arvestades võib see olla vaatamist väärt.

Neli.EverSQL

EverSQL on huvitav, kuna see on üks väheseid veebipõhiseid SQL-i optimeerimise tööriistu. Administraatorid saavad seda tööriista kasutada päringute häälestamise soovituste ja indekseerimise parandamise soovituste saamiseks. Andmebaasi tugi sisse EverSQL on mõnevõrra piiratud. Siiski toetab see kõige populaarsemaid tasulisi ja tasuta ning avatud lähtekoodiga andmebaasimootoreid, sealhulgas MSSQL, Oracle, MySQL, MariaDB ja PerconaDB. Tegelikult, kuna see on võrguühenduseta tööriist, millel pole teie andmebaasiga ühendust, võib see teoreetiliselt optimeerida ja SQL-päringut teha, kuid see teeb paremat tööd, kui teab, millist tüüpi andmebaasimootor optimeeritud päringut töötleb.

Tööriista kasutamine on ülilihtne. Loote saidiga ühenduse, valite andmebaasi tüübi ja versiooni ning kleepite SQL-päringu koodi. Indekseerimissoovituste saamiseks ja tööriistal täpsemate päringuteisenduste rakendamiseks võite soovi korral üles laadida andmebaasi skeemi struktuuri. Klõpsate nuppu Edasi ja mõne sekundi jooksul saate oma päringu optimeeritud versiooni koos mõne indekseerimissoovitusega.

EverSQL ei tee siiski ainult päringute optimeerimist. Pakutakse ka mõnda muud tasuta ja kasulikku veebitööriista. Näiteks on olemas SQL päringu süntaksi kontroll ja valideerija, SQL-lausete päringu minimeerija ja päringu vormindaja.

Hinnakujunduse struktuur EverSQL on lihtne. Teil on võimalik valida tasuta paketi vahel, mis annab teile ühe tasuta päringu optimeerimise päevas 30 päeva jooksul. See on katseplaan. Järgmiseks on teil põhiplaan hinnaga 29 dollarit kuus, mis sisaldab 10 igakuist optimeerimist ja plusspakett hinnaga 135 dollarit kuus koos 30 optimeerimisega kuus ja reaalajas vestluse tugi. Samuti saab koostada kohandatud plaanid, mis vastavad teie konkreetsetele vajadustele.

5.SentryOne'i plaani uurija

Plan Explorer on tasuta tööriist alates SentryOne . See on üks parimaid SQL päringu analüüsi ja optimeerimise tööriistu. See tööriist aitab teil kiiresti jõuda kõige raskemate SQL Serveri päringuprobleemide juurteni. See on valmistatud mitmest moodulist. Indeksi analüüs kasutab hindamisalgoritme, mis aitavad teil määrata parima indeksi antud päringu toetamiseks. Saate hõlpsasti vaadata soovitatud indekseid, luua ja muuta indekseid ning tuvastada ja värskendada vana statistikat.

Statistika analüüsi moodul näitab kompileeritud ja käitusaegse päringu parameetrite mõju jõudlusele. See võimaldab teil kiiresti märgata andmete moonutusi, mis võivad kaasa aidata parameetrite nuusutamise probleemidele, visualiseerida võimalikke kasvavaid võtmeprobleeme ja tuvastada filtreeritud indeksite võimalusi.

Päringu toimivuse profileerimise ja taasesituse moodul taasesitab päringuid ja pääseb juurde nende reaalajas toimivuse statistikale. Selle tööriista abil saate päringuprofiili taasesitada, et näha täpselt, millised operaatorid lisavad süsteemiressurssidele kõige rohkem koormust. Päringut pole vaja uuesti käivitada.

Kuigi enamik SQL-päringu optimeerijaid kasutab hinnangulisi plaanikulusid, Plan Explorer saab kuvada tegelikud vaadeldud kulud. Kulude erinevust näete, kui vahetate vaadet hinnangulise ja tegeliku vahel. Sellel tasuta tööriistal on rohkem funktsioone, kui meil on aega nende tutvustamiseks. Kuid kuna see on tasuta tööriist, võiksite seda proovida ja ise veenduda.

6.dbForge Studio SQL serveri jaoks

Devart ’s dbForge Studio SQL-serveri jaoks on kõik-ühes SQL-serveri GUI-tööriist, mida saab kasutada SQL Serveri haldamiseks, haldamiseks, arendamiseks, andmete aruandluseks, analüüsiks, optimeerimiseks ja muuks. SQL-i arendajad ja andmebaasiadministraatorid saavad kasutada GUI-tööriista peaaegu kõigi keerukate andmebaasiülesannete (nt andmebaaside kujundamine, SQL-koodi kirjutamine, andmebaaside võrdlemine, skeemide ja andmete sünkroonimine, sisuliste testandmete genereerimine) kiirendamiseks.

dbForge Studio SQL-serveri jaoks sisaldab SQL päringuplaani tööriist , spetsiaalne päringu optimeerimise tööriist. Selle täitmisplaani diagrammi funktsiooni funktsioon aitab visualiseerida ja häälestada päringu täitmisplaani, määrates täpselt kindlaks aeglaselt töötavad sõlmed. Tööriista vahekaart Ootestatistika võimaldab teil hõlpsasti tuvastada oma päringu võimalikud kitsaskohad, kuvades sündmuste ja nendega seotud ooteaegade loendi. Samuti võite kasutada tööriista plaanipuud, et saada teavet selle kohta, kuidas SQL Server SELECT-lauset täidab. See näitab teile, kus näiteks tabelisse indeksi lisamine või tabeli ühendamise optimeerimine võib jõudlust suurendada.

Tööriist, mis on tuntud ka kui T-SQL päringuprofiil , on sisse ehitatud SQL-serveri dbForge Studio standard-, Professional- ja Enterprise-versioonidesse, mille hind on vastavalt 249,95 $, 499,95 $ ja 699,95 $. Saadaval on kogu toote – mitte ainult päringu optimeerimise tööriista – tasuta 30-päevane prooviversioon.

Laadige alla ja mängige Windows 10-s Classic Chess Titans (ÕPETUS) Eelmine Artikkel

Laadige alla ja mängige Windows 10-s Classic Chess Titans (ÕPETUS)

Kuidas parandada Outlooki otsingut, mis ei tööta Windows 10-s Loe Edasi

Kuidas parandada Outlooki otsingut, mis ei tööta Windows 10-s